Vyše dvadsať hokejistov prisľúbilo vedeniu hokejového klubu MHK Kežmarok, že idú do toho! Prisľúbili, že by chceli v najbližšej sezóne hrať hokej za Kežmarok. Tak to aspoň osobne potvrdili na druhom stretnutí s vedením klubu, ktoré sa konalo v piatok 25. mája 2018 v priestoroch Mestskej športovej haly Vlada Jančeka.

Tento fakt môže potvrdiť portál Kežmarský šport, ktorý ako jediné mestské médium, bolo na tomto dôležitom hokejovom stretnutí, na ktorom boli pomenované najbližšie hokejové kroky. Definitívu prihlásenia sa do druhej hokejovej ligy dá až oficiálne zaslanie prihlášky so súpiskou minimálne 15 hráčov a 2 brankárov na ich zaregistrovanie ako kmeňových hráčov MHK Kežmarok. Táto prihláška bude na hokejový zväz zaslaná najneskôr 30. mája 2018.

Súčasnú situáciu okolo kežmarského hokeja od ostatného stretnutia priblížil v piatok, ako niekoľkým prítomným hokejistom tak aj fanúšikom kežmarského hokeja, predseda hokejového klubu Peter Hoffman. Potvrdil, že prioritou klubu je momentálne registrácia hráčov A mužstva do súťaže, ale určité veci sa robia za pochodu, ako je finančné zabezpečenie na vykrytie činnosti klubu, technické zázemie, aby všetko mohlo fungovať tak ako má a je presvedčený, že spoločnými silami sa to všetko zabezpečiť dá. Akonáhle bude mať klub túto vec za sebou, začne sa pracovať na letnej príprave, jej harmonogram, výber trénera... Technické veci registrácie priblížil prítomným člen hokejového výboru Dušan Hudák.

Na stretnutí padli otázky hráčov na vedenie klubu. Tie smerovali opäť na garanciu spustenia hokejového štadióna v Kežmarku so všetkými potrebnými súčasťami ako je časomiera, priestor na brúsenie korčúľ, šatne... „Robíme na tom všetkom. Doťahujú sa posledné riadiace veci na štadióne. Má to všetko svoj vývoj, pretože každá obsluha techniky musí mať školenia,“ vysvetlil predseda klubu.

O deň skôr, vo štvrtok 24. mája 2018, sa uskutočnilo rokovanie vedenia klubu, na ktorom sa rozhodlo, že hokejbalový klub MHK Kežmarok prihlási do hokejových súťaží pre sezónu 2018/2019 dve mládežnícke družstvá. Bude to tretí a štvrtý ročník. S A mužstvom seniorov by mal tak kežmarský športový fanúšik vidieť v najbližšej  hokejovej sezóne na svojom hokejovom štadióne tri celorepublikové hokejové súťaže.