Vedenie Mestského hokejového klubu Kežmarok zvolalo na piatok 18. mája 2018 stretnutie s hokejistami, ktorí by v sezóne 2018/2019 chceli hrať za Kežmarok. Do Mestskej športovej haly Vlada Jančeka, kde sa stretnutie konalo, prišlo približne 20 hokejistov.

Celkovú situáciu okolo reštartu kežmarského hokeja priblížil hokejistom, ale i prítomným novinárom predseda klubu Peter Hoffman. Na začiatku stretnutia pripomenul, že o budovaní nového klubu sa začalo prakticky už pred rokom. Základným cieľom klubu je oživiť hokej v meste a cieľom tohto stretnutia bolo zistiť záujem hokejistov hrať hokej v kežmarskom drese.

Momentálne sa zháňajú finančné prostriedky na základný chod klubu. Vedenie klubu urobí všetko preto, aby ich bolo čo najviac, ale čo sa týka praktickej stránky, tak každá výstroj, ktorú hráči majú vlastnú bude pre klub veľkou pomocou.

Predseda klubu konštatoval, že na začiatku nebude mať klub na všetko financie. Najmä nie na to, aby pracoval ako profesionálny klub. V tejto sezóne určite financie na to nebudú.

Klub by mal hrať v sezóne 2018/2019 v druhej lige. Netreba túto súťaž podceniť, lebo konkurencia je tam dobrá, lebo v zápasoch je vidieť u hokejistov srdiečko, že hrajú za svoj klub.

Na otázku z pléna, aký bude cieľ mužstva, predseda klubu povedal, že žiadne výkonnostné ciele si klub nedáva, pretože ešte nevie aká kvalita bude na kežmarskej strane. On konkrétne bude spokojný, keď Kežmarok bude hrať v mládežníckych kategóriách i v mužskej kategórii.

„Do konca mája by sa mali poslať prihlášky do súťaží“, povedal Peter Hoffman, čím určil prvý termín vstupu nového klubu do hokejového kolotoča. Dovtedy potrebuje klub približne vedieť koľko hráčov prichádza do úvahy. Preto o týždeň bude ďalšie stretnutie s hráčmi, kde by sa už hráči mali definitívne vyjadriť či vstupujú do kežmarského klubu a chcú zaň hrať alebo nie.

Kežmarok prihlášku do druhej ligy ale určite podá. Nielen početná účasť hráčov na tomto stretnutí, ale aj veľa hráčov, ktorí sa telefonicky spojili s členmi vedenia, dáva nádej, že hráčov by malo byť dosť.

Po vytvorení kádra by sa začalo s letnou prípravou. Na ľad by sa malo ísť v auguste. Optimálne by bolo, keby hráčov bolo na súpiske veľa, pretože každý okrem hokeja bude mať asi i iné pracovné aktivity a nemusí byť každý hráč voľný pre každé súťažné kolo. Tréner pre A mužstvo ešte nie je určený.

O týždeň by tak malo byť jasné aký široký káder kežmarský klub bude mať a aké ciele si teoreticky môže stanoviť. Všetko je to o dobrovoľnosti, preto netreba mať na prvý rok žiadne prehnané nároky a očakávania. Každý posun smerom hore, a to v každej oblasti, bude víťazstvom celého klubu.

 

Pre zaujímavosť:

Posledný súťažný zápas odohral Kežmarok 14. februára 2010 v prvej lige. Vtedy, ako ôsme mužstvo po základnej časti sa postavil v štvrťfinále play-off proti Piešťanom, ako víťazovi základnej časti. Na domácom ľade vtedy prehral 2:8 a z play-off vypadol, lebo v Piešťanoch prehral obidva zápasy 4:3 po predĺžení a 7:1. O rok sa už v Kežmarku hokej nehral.

Vtedajšia zostava Kežmarku bola: Milan Jankura, Martin Klempa – Jakub Bača, Vladimír Polaček, Michal Gavalier, Štefan Rusnák, Martin Vencel, Martin Dubaj, Marek Mašlonka, Patrik Klein, René Schneider, Ján Marcinko, Milan Vastuško, Richard Kopkáš, Richard Ficko, Libor Teplický, Patrik Jaseňák, Marek Bachleda.