Za účasti 38 súťažiacich z celého Slovenska sa uskutočnil v kežmarskej športovej hale Focus plus tretí ročník crosfitovej súťaže Reds Crew Trainings Challenge.

Súťaž sa uskutočnila v dňoch 1. – 2. septembra 2018. Organizačne ju zabezpečovali najmä členovia kežmarského klubu Reds Crew Trainings, pričom Dávid Mikša si počas obidvoch dní zobral aj hlavnú moderátorskú taktovku. Súťaž mala výborný spád, dynamiku i dramatické vyvrcholenie. V kežmarskej hale Focus či v jeho blízkom okolí panovala dobroprajná atmosféra a každý zúčastnený športovec si načrel na dno svojich síl. Fanúšikovia crossfitu tak mohli vidieť špičkové športové výkony.

Ako je už tradíciou v tomto športovom odvetví, ani v Kežmarku nie sú podstatné celkové výsledky, pretože pre každého športovca bolo dôležité nie celkové poradie, ale jeho osobný výkon. A to či bolo na činke 120 kíl alebo 95, či s ťažkým závažím prešiel športovec trať za 12 či 15 sekúnd či minút, to nebolo podstatné. Všetkým zúčastneným športovcom sa fandilo rovnako a aj preto všetci podali výborné výkony.

Pre splnenie spravodajskej povinnosti ale je potrebné uviesť, že v súťaži sa presadilo viacero členov domáceho kežmarského klubu Reds Crew Trainings. V kategórii mužov, v ktorej súťažilo 24 mužov, sa na prvých troch miestach umiestnili všetci traja členovia kežmarského klubu. Zvíťazil Boris Oravec, ktorý zo siedmich súťaží vyhral šesť, čím potvrdil svoju crosfitovú domácu dominanciu. Na druhom mieste skončil Vitalij Demjanovič a na treťom Ľubomír Kulig.

V kategórií žien, kde štartovala sedmička súťažiacich, sa na druhom mieste umiestnila Kežmarčanka Janka Bartošová. Zo štyroch súťaží vyhrala jednu, pričom víťazka Denisa Olejárová zo Svitu vyhrala dve crosfitové súťaže. Na treťom mieste skončila Monika Fainová z Dolného Kubína.

V mládežníckych kategóriách štartovalo sedem súťažiacich. Traja chlapci a štvorica dievčat.  V obidvoch kategóriách zvíťazili členovia kežmarského klubu. Poradie u chlapcov: 1. Mário Habiňák, 2. Adam Madeja, 3. Samuel Melkovič. Poradie u dievčat: 1. Emma Kaňová, 2. Karin Baráneková, 3. Klaudia Birošíková, 4. Monika Veštúrová.

Kežmarská crosfitová súťaž mala vysokú úroveň, a to nielen po športovej stránke, ale aj po organizačnej a k dobrej atmosfére podujatia určite prispel i domáci guláš. Fanúšikovia sa už teraz môžu tešiť na štvrtý ročník tejto výbornej súťaže, ktorý sa uskutoční o rok. Hlavný organizátor podujatia Dávid Mikša totiž už teraz sľubuje na nej ďalšie crosfitové novinky a zaujímavé športové súťaže!

A ako hodnotí kežmarský „Challenge“ hlavný organizátor podujatia Dávid Mikša, to sa Kežmarský šport opýtal práve jeho.

Ako by ste zhodnotili tretí ročník kežmarského „Challenge“?

Tento ročník bol jednoznačne najvydarenejší. Dobrou voľbou bola dvojdňová súťaž mužov. Chcel som totiž minimálne 6 workoutov, lebo iba tak nájdete toho najlepšieho. Súťaž bola rôznorodá a hľadali sme všestranného atléta. Chlapi si prešli behom do kopca, vzpieraním, klasickým crossfitom, plávaním, ale aj ťažšími prvkami gymnastiky. Najlepší 8mi atléti postúpili do finále, čo bol pre nich siedmy workout. Veľkou výhodou bol online výsledkový servis, ktorý zabezpečili chlapci zo Zone360, tí dokázali nahodiť výsledky do 2 minút po workoute, čo je veľká pomoc.

Z akých regiónov prišli do Kežmarku súťažiaci?

Chlapi boli z Bratislavy, Nitry, Handlovej, Popradu, Starej Ľubovne, Kežmarku, Prešova, Brna a Svitu.

Čo Vás na ňom najviac potešilo?

V prvom rade celý Reds Crew Team. Rozhodcovia a dobrovoľníci, resp. staff. Pracovali ako hodinky, zabezpečili všetko potrebné na všetkých športoviskách, resp. v bufete, všetko bolo na sekundu pripravené. Všetko robili nezištne a naozaj urobili túto súťaž nezabudnuteľnou. Rozhodcovia boli výborní – prísni, ale zároveň hnali každého atléta k čo najlepším výkonom. Veľmi pekne im chcem za to poďakovať.

Samozrejme ma potešilo, že na pódiu sa umiestnili naši zverenci Boris Oravec, Vitalij Demjanovič, Ľubomír Kulig, Janka Bartošová. Ďalším potešením boli pre mňa naši zverenci do 16 rokov – Emmka Kaňová, Karin Baráneková, Klaudia Birošíková, Monika Veštúrová, Mário Habiňák, Adam Madeja a Samuel Melkovič. Dievčatá aj chlapci sú naozaj silní a technicky zdatní.

Veľmi ma potešilo, že nám vyšlo počasie a mohli sme tak bez problémov a časového sklzu urobiť všetky workouty aj vo vonkajšom prostredí.

V neposlednom rade som veľmi rád, že prišli atléti z rôznych kútov Slovenska. Prišiel aj Jojo Porubský z Nitry, ktorý patrí na Slovensku k najlepším atlétom. Prišiel so svojimi zverencami a verím, že sa chlapi zastavia u nás aj na budúci rok, išli bravúrne.

Chytáte do budúceho ročníka niečo špeciálne?

Medzi svojimi zverencami som známy tým, že mám rad prekvapenia. Aj na tejto súťaži boli všetky workouty, ktoré boli pred nimi zatajené a vytiahol som na nich rôzne nové náčinia. Už teraz však viem, že ak nás podporia sponzori a príde dosť súťažiacich, tak budúci rok bude minimálne taký dobrý ako tento. Mám pár workoutov v hlave, ktoré nebude čakať nik. Ale taký je crossfit – musíte čakať nečakané.

V prílohe sú uverejnené všetky výsledky podujatia Reds Crew Trainings Challenge podrobne: https://www.redscrewtrainings.sk/vysledky/