V sobotu 3. júla 2021 sa v Novej Ľubovni skončili týždeň trvajúce šachové súboje (26. 6. – 3. 7.) na Majstrovstvách Slovenska v šachu v mládežníckych kategóriách. Kežmarok mal na tomto šampionáte tri šachové želiezka zo šachového klubu MŠK KdV a jedno z nich sa pretavilo do zlatého lesku!

Na majstrovstvách sa súťažilo v kategóriách od 8 do 20 rokov. V každej kategórii sa hralo na 9 kôl.

V kategórii CH12 hralo 28 šachistov. Náš Martin Kalata z prvých štyroch partií nezískal ani bod, ale potom sa už bodovo chytil a získal dva body. Skončil na 26. mieste.

V kategórii CH16 hralo 29 šachistov. Daniel Duda získal 3,5 bodu a skončil na 23. mieste.

V kategórii D10 hralo 9 šachistiek, a tak si zahrali od iných kategórií systémom každá s každou. Jasne najúspešnejšou bola kežmarská šachistka Monika Koscelníková, ktorá vyhrala všetkých 8 partií a stala sa majsterkou Slovenska!

Kežmarský šport k tomuto veľkému úspechu našej mladej šachistky zo srdca gratuluje!