Už o mesiac sa môžeme vlakom z nášho regiónu dostať do Poľska. Konkrétne do Muszyny, no to nemusí byť konečná destinácia, pretože iba neďaleko odtiaľ je známe kúpeľné mesto Krynica. To je priam jedinečná ponuka si pohodlne vlakom pozrieť túto známu turistickú destináciu.

Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. v roku 2019 otvára počas letných prázdnin v našom regióne sezónnu dopravnú novinku. Tou je zavedenie dvoch párov regionálnych rýchlikov „Delfín“ v úseku Poprad-Tatry – Kežmarok – Plaveč – Muszyna a späť. Premávať sa bude iba počas víkendov (sobota, nedeľa) od 29. júna do 1. septembra 2019.

Kto by chcel z Muszyny pokračovať ďalej a spoznať napríklad kúpele Krynica ponúka Kežmarský informačný express informácie o prestupových spojov do Krynice a späť.

Pohodlne sa tak počas víkendov môžete dostať za dve hodiny do Krynice, s trištvrte hodinovou prestávkou v Muszyne. V Krynici má každý návštevník plných 7 hodín na prehliadku mesta a kúpeľov.

Z Kežmarku ide vlak o 7.51, v Muszyne ste o 9.10 h. O 10.00 ide vlak do Krynice, kde ste o 10.16 h. Naspäť ide z Krynice vlak o 17.15 h. V Muszyne ste o 17.34 a hneď o 16 minút (17.50) ide vlak na Slovensko. V Kežmarku ste o 19.02 h. Na pekný výlet optimálne, či?

 

 

Cestovný poriadok Poprad-Tatry – Kežmarok – Plaveč – Muszyna a späť (iba počas víkendov):

 

7.30  15.27  Poprad-Tatry             11.25  19.25

7.51  15.51  Kežmarok                11.02  19.02

8.02  16.02  Spišská Belá zast.   10.53  18.49

8.20  16.20  Podolínec                10.40  18.38

8.34  16.35  Stará Ľubovňa         10.28  18.24

8.51  16.52  Plaveč                      10.13  18.09

8.52  16.57  Plaveč                      10.12  18.08

9.10  17.15  Muszyna                   9.54  17.50

 

Prestupové spoje

10.00  11.28  Muszyna            17.34

10.18  11.47  Krynica-Zdrój    17.15

 

Foto: railpage.net, krynica-zdroj.pl