Už od 29. augusta 2017 sa Kežmarok spojí s Budapešťou a Varšavou priamou autobusovou linkou. Bude to zásluhou dopravcu LEO Express, ktorý ohlásil spustenie tejto autobusovej linky, ktorá stojí i v Poprade, Kežmarku i v Starej Ľubovni. Premávať bude denne.

Ceny na danej linke sa pohybujú od 4,80 eur, podľa vzdialenosti. Na palube autobusu vás čaká v cene – balená voda, wi-fi, elektrické zásuvky, denná tlač, klimatizácia, toaleta a príp. servis stevarda. Bussiness class má viac priestoru.

Napríklad cena lístka do Budapešti stojí 10,80 eur v ekonomickej triede. V bussiness class stojí 12,40 eur. Do Krakowa stojí lístok 6,40 eur a do Varšavy 16,40 eur.

Stručný cestovný poriadok linky Varšava – Budapešť a späť:

 

19.20 Varšava, centrum

0.15 Krakow, AS

3.10 Stará Ľubovňa, AS

3.45 Kežmarok, AS

4,05 Poprad, AS

7.30 Miškolc, bus

9.35 Budapešť, Mexikói út (centrum)

10.00 Budapešť, letisko

 

23.55 Budapešť, Mexikói út, (centrum)

00.20 Budapešť, letisko

2.45 Miškolc, bus

6.20 Kežmarok, AS

7.00 Stará Ľubovňa, AS

7.55 Nowy Sacz, AS

9.50 Krakow, AS

14.20 Varšava, Zachodnia

14.35 Varšava, centrum

 

Foto: archív leo express