Jediný slovenský zástupca vo futbalových európskych pohároch, MFK Ružomberok, sa 9. augusta 2017 predstaví vo Veľkej Lomnici!

Rozhodol o tom zápas prvého kola Slovnaft cupu medzi Veľkou Lomnicou a Spišskou Belou. Ten sa odohral 22. júla 2017 na ihrisku vo Veľkej Lomnici, na ktorom, po dramatickom priebehu, vyhrali domáci futbalisti 3:2.

Tí prehrávali 0:2, ale dokázali skóre otočiť a nakoniec sa radovať z víťazstva. Úvodný gól strelil Matúš Heutschy zo Spišskej Belej v 34. minúte a stav 1:0 pre hostí ostal až do polčasu. Hneď v prvej minúte druhého polčasu strelili hostia druhý gól, keď sa presadil Martin Mezey. V 57. minúte zásluhou presnej strely Petra Bellera domáci znížili a o šesť minút neskôr už bolo vyrovnané, keď Tomáš Rusnák premenil pokutový kop. Rozhodujúci tretí gól strelil Slavomír Fassinger 20 minút pred koncom zápasu.

Po náročných stretnutiach proti Evertonu Liverpool, sa tak jediné úspešné mužstvo, ktoré sa prebojovalo do tretieho kola Európskej ligy, predstaví na ihrisku vo Veľkej Lomnici. Bude to zápas druhého kola Slovnaft cupu.

Za mužstvo z Liptova hrá nielen dlhoročný reprezentant Marek Sapara, ale i ďalšie už zaujímavé futbalové mená ako Maslo, Haskič, Qose či Takáč. Meno súpera je tak určite dostatočným lákadlom pre futbalových fanúšikov z nášho regiónu, pretože po prípadnom úspechu nad súperom z Liptova by sa Veľká Lomnica výrazne pozitívne zviditeľnila. Jedno je tak isté, že 9. augusta bude na futbalovom zápase vo Veľkej Lomnici plný dom, pretože sa tam bude hrať zápas druhého kola Slovnaft cupu FK Veľká Lomnica - MFK Ružomberok.