Vo štvrtok 10. augusta 2023 prvýkrát vykorčuľovali na ľad kežmarskej hokejovej Arény hokejisti nového klubu HK Králi Kežmarok. Klub, ktorý čaká ešte na schválenie administratívnych dokumentov (prenájom ľadu mestským zastupiteľstvom a schválenie  hráčskej licencie od hokejového zväzu) a jeho hráči doteraz absolvovali individuálnu prípravu na suchu sa prvýkrát predstavili kežmarským hokejovým fanúšikom aj na ľade.

O tom, že záujem fanúšikov, no hlavne médií o prvý tréning kežmarských Kráľov bol veľmi veľký svedčí priama účasť veľkého počtu celoslovenských médií. Ich záujem ani neprekvapil, pretože na kežmarský ľad vykorčuľovali známe hokejové mená, či už z mladšej alebo staršej generácie.

Prezidentom klubu je Jozef Danielčák. Hlavným trénerom mužstva je Richard Šechný, generálnym manažérom mužstva je Jozef Zavacký a konzultantom Július Šupler. Na prvý tréning mužstva prišlo zo 30 hráčov, z ktorých ako povedal sám tréner mužstva na prvom spoločnom hráčskom mítingu, je zo 15 hráčov na skúške. Zároveň ale podotkol, že každý hráč dostane šancu ukázať svoju pripravenosť do súťaže nielen počas prípravy na ľade ale aj počas prípravných zápasov a až po nich sa vedenie tímu rozhodne kto v mužstve ostane.

Veľa hráčov, ktorí sa v Kežmarku ukázalo nemá podpísanú žiadnu zmluvu na túto sezónu, no každým dňom môže prísť záujem o konkrétnych hráčov. Preto vedenie mužstva počíta, že v priebehu mesiaca sa hráči v mužstve budú meniť. Niektorí odídu, niektorí ale aj určite prídu. Určite kluby z extraligy alebo zo zahraničia budú mať záujem o skúsených hokejistov akými sú Godla, Brejčák, Korenko, Haščák či Tavi.

Jeden z hráčov, ktorých sme videli na kežmarskom ľade ale určite hrať za Kežmarok v tejto sezóne nebude. Je to Filip Mešár. Ten 20. augusta odlieta do svojho materského klubu Montreal Canadiens, no využil ponuku vedenia klubu, zatrénovať si na kežmarskom ľade s viacerými kamarátmi a pomaly sa dostať do formy pre neho dôležitú sezónu, v ktorej by si už chcel odohrať i nejaký zápas v NHL.

Pre všetkých ďalších hráčov je otvorená šanca stať sa hráčom HK Králi Kežmarok.

A kto je momentálne na súpiske kádra resp. bol na prvom tréningu HK Králi Kežmarok? Tu je menoslov hráčov: Denis Godla, Sebastián Hudec, Ľubomír Dinda, Janne Tavi, Filip Mešár, Gabriel Karabinoš, Norbert Miskuf, Vladimír Vybíral, Patrik Oško, Richard Huna, Robert Huna, Marcel Petran, Marcel Haščák, Ján Brejčák, Michal Korenko, Martin Krempaský, Eduard Kaščák, Matej Komlos, David Barna, Maximilián Pajpach, Matúš Lehotský, Benjamín Skrek, Alex Novota, Denis Novogurský, Kirill Romanov, Dávid Barilla, Ivan Novák, Benjamín Varša.

 

Foto: prezident klubu HK Králi Kežmarok Jozef Danielčák, hlavný tréner Richard Šechný, manažér tímu Jozef Zavacký.