To, že hokejoví fanúšikovia Montrealu Canadiens neustále fandia svojim hráčom je už známe. Preto neprekvapuje, že ich posielajú aj do takej relácie akou je „Horúce kreslo“, kde sa ich môžu opýtať na hocičo.

Fanúšikovia hokejového klubu Montrealu Canadiens majú tak stály a pravidelný kontakt so svojimi hokejovými miláčikmi, ktorí sú na súpiske klubu. Môžu sa tak o nich dozvedieť i rôzne zaujímavosti. Tak to bolo aj po tohtoročnom drafte, kedy boli fanúšikovia zvedaví aj na názor slovenského hokejového útočníka Filipa Mešára, ktorého si klub na vybral drafte ako svoju druhú voľbu, už v prvom kole.

Hráč má vtedy  iba niekoľko sekúnd na to, aby na konkrétnu otázku zareagoval a odpovedal. Niekedy možno zareaguje inak ako si myslí daný fanúšik, ale i to prispieva k rozšíreniu poznania pre fanúšikov, aby spoznali čím žije hokejista vo svojom vnútri.

Tak to bolo aj v rozhovore s Filipom Mešárom, ktorý sa posadil do „Horúceho fanúšikovského kresla“ a odpovedal na otázky niektorých fanúšikov Canadiens. Všetko bolo ok, iba na tú poslednú otázku možno stačilo povedať meno svojho slovenského spoluhráča, no Filip svojou odpoveďou chcel iba poukázať, že nerobí rozdiel medzi svojimi budúcimi spoluhráčmi a myslí skôr iba na to, ako sa zlepšovať a pomôcť svojmu klubu. 

Tu je krátky sumár otázok, ktoré poslali Filipovi Mešárovi v klubovej rubrike Opýtaj sa... Filipa Mešára.

 

Ahojte, fanúšikovia Montrealu. Som Filip Mešár a zodpoviem na niektoré z vašich otázok.

Matthew Nardi sa pýta: Kto bol Tvoj najobľúbenejší hráč, keď si bol menší?

Filip Mešár: Môj najobľúbenejší hráč bol Sidney Crosby, ale teraz mám rád Nathana McKinnona.

 

Otázka od Jim Kittl: Ahoj Filip, ako to vidíš, kde budeš hrať túto sezónu? Gratulujem za draft a vitaj v najlepšom klube ligy!

Filip Mešár: Jasné, že je to tak (najlepší klub ligy)! Som otvorený na čokoľvek pre ďalšiu sezónu. Je potrebné sa dohodnúť s vedením klubu iba na tej najlepšej možnosti, ale ja som pripravený na hocičo.

 

Liz B. sa pýta:  Čo Ťa baví najviac na tom, že si v klube Montreal Canadiens?

Filip Mešár: Asi to, že Montreal Canadiens je najlepší hokejový tím na svete. To je pre mňa asi moja najväčšia motivácia. Veľmi si to tu užívam. Už sa nemôžem dočkať vás, fanúšikov, vidieť.

 

Pýta sa Noah Fisher: Existuje hráč, po ktorom si sa inšpiroval pokiaľ ide o Tvoj štýl hry?

Filip Mešár: Som kreativný hráč, tak možno Marner alebo Brayden Point.

 

Michael Abu-Merhy sa pýta: Na akého spoluhráča sa tešíš najviac?

Filip Mešár: Ja sa teším, že budem hrať s kýmkoľvek a čokoľvek. Najviac mi ide zručnosť. Som dobrý korčuliar, teda, myslím si, že v tom som dobrý, ale musím ešte trénovať na mojich nedostatkoch. Byť trocha silnejší, tvrdší, ale som kreativný a zručný hráč.

 

Originál relácie „Horúce kreslo“ alebo Opýtaj sa... Filipa Mešára nájdete tu: https://www.nhl.com/canadiens/video/ask-filip/t-277627086/c-12281117

A tu sú otázky a odpovede v "Horúcom kresle" pre Juraja Slafkovského: https://www.nhl.com/canadiens/video/ask-juraj/t-277627086/c-12254225

 

Zdroj a foto: Montreal Canadiens, RDS

Preklad: Pavol Humeník, Vancouver, Surrey