Tak, naši slávni mladí hokejisti, ktorí boli draftovaní v tohtoročnom prvom kole draftu – Slafkovský a Mešár do Montrealu a Nemec do New Jersey, majú za sebou nováčikovský kemp.

Počas kempu sa zúčastnili dvoch prípravných zápasov v americkom meste Buffalo, kde ich tréneri videli v priamych súbojoch proti svojim rovesníkom z iných klubov. Mužstvo Montreal Canadiens, kde hrá i rodák zo Spišskej Belej Filip Mešár, odohral počas kempu dva zápasy, proti Buffalu (3:4pp), New Jersey (3:4pp) a mohli si tréneri urobiť obraz o jeho hre v plnej záťaži.

 

Filip Mešár strelil v dvoch zápasoch dva góly. O tom ako hral a ako bol na ľade využívaný nám priblížil bývalý hokejový skaut a agent pre NHL Peter Humeník.

 

Prvý zápas proti Buffalu hral spolu so Slafkovským prvú lajnu. V oslabení strelil Filip Mešár pekný gól, keď Juraj vybojoval puk v súperovom pásme v rohu, Filip si nakorčuľoval pred bránu a po presnej prihrávke skóroval. Bol to ich prvý zápas ako aj pre všetkých v kempe nováčikov, a tak bolo v hre veľa nepresností, ale všade aj veľká bojovnosť.

 

V druhom dueli, proti New Jersey, kde sa výborne ukázal Filipov veľmi dobrý kamarát Nemec, ktorý bol najlepším obrancom súpera, nehral Slafkovský. Asi aby po ňom súperi „nešli“ ako v prvom zápase. Možno si ho už šetria na veľký kemp. Filip bol center v prvej lajne Canadiens. Hral pomerne dobre i keď evidentne Kanaďania si medzi sebou viac prihrávali a zatiaľ ho vidia skôr ako konkurenta. V jednej z presiloviek ale ako center si nakorčuľoval pred bránu a tam dal pekný gól zblízka. V dvoch zápasoch strelil dva góly, v treťom sa gólovo nepresadil. Trénerom ale naznačil, že môže hrať nielen na krídle, ale aj centra a aj skórovať, čo je pre každého trénera dôležitý fakt. Filip buly zväčša vyhrával, no i tak, ak sa nestane nič špeciálne asi pôjde na nejaký čas na farmu alebo CHL aby nabral par kíl. Ešte sa uvidí či ho klub pošle aj do veľkého kempu alebo rovno do kempu AHL/CHL.

 

Filip ale naznačil, že má na to, aby sa v Kanade hokejovo usadil a bol dôležitým hráčom pre Canadiens. Mal dobré korčuľovanie a pohyb na ľade. V prvom zápase hral krídlo, v druhom centra. Práve táto variabilita je jeho veľké plus. V druhom zápase, kde nehral Juraj, hral v prvej lajne, takže je vidieť, že tréneri Filipovi stále veria. A to je veľmi dobré znamenie!“

 

Všetko je aj po kempe nováčikov pre Filipa stále otvorené. Je pozitívne, že stále necháva trénerovi dôvod na premýšľanie. Ukázal presne tie veci, pre ktoré Filipa Mešára do Montrealu zobrali – dobrý prehľad v hre, rýchle korčuľovanie a variabilitu pozície v mužstve.

Filip, držíme palce!

Foto: Traja Slováci (Nemec, Slafkovský, Mešár) pred zápasom nováčikov Montreal – New Jersey

Fotografia na titulke: Filip Mešár (nhl.com)