Vedenie mesta Spišská Belá poslalo žiadosť na hokejový zväz, že súhlasí s podmienkami, aby sa v meste postavila, na zelenej lúke, hokejová hala.

Hokejová hala, ktorá by bola aj po postavení majetkom hokejového zväzu, bola by výlučne určená na rozvoj a základy hokejových zručností. Rozmery ľadovej plochy by mal byť totiž iba 40x20 metrov. V mestečku Spišská Belá by to ale pokojne stačilo na mládežnícky rozvoj hokeja a na korčuľovanie pre širokú verejnosť.

 

Primátora mesta Štefana Bieľaka sme sa opýtali, kde by mala hala stáť? „Miesto máme už určené. Ak budeme úspešní, tak hala by mala byť postavená na Tatranskej ulici, vedľa súčasného hokejbalového ihriska. Predpokladám, že do dvoch rokov by mohla byť postavená.“

 

Na výzvu Slovenského zväzu ľadového hokeja, o možnosti postavenia hokejovej haly reagovalo viacero miest z celého Slovenska. V Spišskej Belej sú tak stále v napätí, či budú úspešní. Výstavba hokejovej haly by určite prispela k rozvoju tohto športu v meste.

 

Kežmarský informačný express sa informoval priamo na Slovenskom zväze ľadového hokeja ako to vyzerá s výberom miest, ktoré dostanú zelenú na postavenie hokejových hál. Odpoveď prišla rýchlo: „Stále prebiehajú rokovania so samosprávami. O miestach výstavby sa bude rozhodovať v priebehu tohto roka aj podľa šikovnosti a pripravenosti samospráv.“ Všetko je teda ešte stále otvorené.