Po minuloročnom vypadnutí v semifinále play-off Slovenskej hokejbalovej extraligy U19 a konečnom treťom mieste nastalo u hokejbalistov MŠK Spišská Belá do 19 rokov sklamanie, pretože vedeli, že mali na viac. Všetci v družstve vtedy verili, že budúca sezóna musí byť výsledkovo iná a urobia všetko preto, aby bola zlatá.

V sezóne 2019/2020 sa síce kvôli pandémii koronavírusu zápasy play-off posúvajú na leto, no v poslednom zápase základnej časti stretli proti sebe v priamom súboji dvaja ašpiranti na víťazstvo v základnej časti. Tí mali pred posledným zápasom rovnaký počet bodov. Kto teda vyhral tento dôležitý súboj, ten sa stal víťazom. Súperom domáceho MŠK boli hráči z Považskej Bystrice, ktorí ich pred rokom zdolali v semifinále. Hráči zo Spišskej Belej tak mali súperovi čo vracať a tomu zodpovedal aj prístup k zápasu.

Zápas sa po dramatickom priebehu skončil víťazstvom domácich hráčov zo Spišskej Belej 5:2 a tak sa domáci hráči dočkali vytúženého titulu. Zápas sa rozhodol až v tretej tretine, lebo ešte na jej začiatku, v 32. minúte, bol stav 2:2 a hostia mali dokonca výhodu presilovej hry. Po jej skončení ale domáci hráči v priebehu jednej minúty dvakrát skórovali a keď o tri minúty neskôr strelili svoj piaty gól bolo o víťazovi rozhodnuté.

Nie je tajomstvom, že viacerí hráči Spišskej Belej hrali počas sezóny 2019/2020 aj extraligu mužov za MŠK Kežmarok. Bolo ich až 12. Určite skúsenosti, ktoré nabrali u mužov sa hráčom v juniorskej súťaži v červenobielom drese veľmi zišli.

Zaujímavosťou je, že družstvo zo Spišskej Belej nemalo v celkových štatistikách v produktivite ani jedného hráča v TOP 10. To znamená, že družstvo tvorila jednoliata partia hráčov, v ktorých vždy niekto iný rozhodoval zápasy. Družstvo v štatistikách u strelených gólov skončilo až na štvrtom mieste. Naopak, na prvom mieste skončilo družstvo v štatistike inkasovania najmenšieho počtu gólov. To je určite dobré vysvedčenie pre obranu, no najmä brankára Tomáša Nogu, ktorý odchytal všetky zápasy družstva.

Hráči Spišskej Belej, ktorí odohrali aspoň jeden zápas v súťaži: René Matúš Babík, Kristián Burdíček, Adrián Turek, Kristián Svitana, Ľubomír Garan, Sebastián Kiska, Lukáš Pajer, Martin Kredatus, Matej Kolodzej, Lukáš Kubis, Radoslav Hohol, Michal Groman, Lukáš Pisarčík, Dávid Šoltés, Jakub Petrás, Damián Pajer, Jozef Džadoň, Nikolas Skokan, Adrián Kubis, Denis Kuchta, Ján Pajer, Filip Mešár, Tim Danielčák, Tomáš Noga, Patrik Vaverčák, Peter Knapik, Štefan Borkovský, Samuel Zibura, Silvester Talár, Maroš Vaverčák. Tréner: Miroslav Burdíček.

Konečná tabuľka základnej časti Slovenskej hokejbalovej extraligy U19 v sezóne 2019/2020:

8. Martin 14 19:92 0

K získaniu titulu víťaza základnej časti extraligy v kategórii do 19 rokov hráčom MŠK Spišská Belá srdečne gratulujeme!