V rámci propagácie hokejbalového športu v MŠK Kežmarok zorganizovali - zakladateľ hokejbalu v Kežmarku, štvornásobný majster sveta v hokejbale, súčasný predseda hokejbalového klubu v Kežmarku a kapitán hokejbalového mužstva MŠK Kežmarok, 11. júla 2020 pred Kežmarským hradom malú trojhodinovú hokejbalovú akciu pre širokú verejnosť.

Podujatie bolo zamerané na tých najmenších Kežmarčanov, ktorí si medzi sebou nielen zahrali, ale si aj zasúťažili v presnosti streľby, kde hlavnou cenou pre víťaza bola hokejka.

Mená štvorice organizátorov nie sú podstatné, aj keď ten kto sa aspoň trošku vyzná v kežmarskom hokejbale, si ku každej hokejbalovej funkcii z úvodu článku, môže ich sám dosadiť. Podujatie totiž tentoraz nebolo o menách, ale o možnosti a radosti mladých športovcov si zašportovať.

Organizátorov hokejbalového popoludnia potešilo, že na ich podujatie sa prišli pozrieť aj hlavní organizátori paralelného podujatia Festival za €uro, ktoré sa konalo na hradnom nádvorí. Potešilo ich ale najmä nefalšovaná radosť malých kežmarských športových talentov po každom strelenom góle a o to na podujatí išlo. O detskú radosť. A to sa organizátorom plne podarilo.

Okrem detskej hokejbalovej radosti sa mohli návštevníci podujatia pokochať na víťaznom pohári z Majstrovstiev sveta v hokejbale 2019, ktoré získala slovenská hokejbalová reprezentácia a štvornásobný majster sveta nezabudol priniesť aj svoj dres a štyri zlaté medaily zo svetových šampionátov. Aj o pripomenutí si významných hokejbalových úspechoch bola táto akcia. Poctivá práca pri športe má určite svoju cenu i svoje ovocie. Sobotňajšie, trochu slnečné a trochu veterné, hokejbalové popoludnie sa určite podarilo. My niekedy totiž ani nevnímame, že medzi nami sa pohybujú výnimočné osobnosti, ktoré pre svoje mesto Kežmarok robia pozitívnu reklamu. Neustále!