Aj keď sa súťažná hokejbalová ešte stále hrá, k 30. júnu 2020 sa rozhodlo o účastníkoch v mužskej kategórii pre budúcu sezónu 2020/2021.

Do baráže mužskej extraligy sa prihlásilo iba jedno mužstvo čo znamená, že tohtoročný scenár s nepárnym počtom účastníkov je minulosťou. Informácia, že do baráže sa prihlásilo iba jedno mužstvo má aj pre kežmarský hokejbal dôležitý rozmer, pretože mužstvo sa nemusí pripravovať na náročné barážové zápasy. Je preto pozitívne konštatovať, že napriek tomu, že v  sezóne 2019/2020 skončili hokejbalisti MŠK Kežmarok na poslednom jedenástom mieste, má dnes isté miesto aj v sezóne 2020/2021.

Je to ďalšia z pozitívnych informácií, pretože finančné prostriedky má kežmarské mužstvo na budúcu sezónu už teraz vyčlenené, takže základ vstupu do novej sezóny je pripravený. Mužstvo si tak môže nerušene skladať káder na novú sezónu. Tá by mala byť, vzhľadom na určité skúsenosti z práve skončenej sezóny, trochu pozitívnejšia a mužstvo by sa už asi nerado pohybovalo na úplnom dne extraligovej tabuľky.

Do novej extraligovej sezóny príde v sezóne 2020/2021 úplne nové mužstvo. Do baráže sa prihlásilo mužstvo z Vranova nad Topľou, a keďže bolo jediné, automaticky sa stalo aj dvanástym členom extraligy. Základom tohto mužstva zo Zemplína budú asi hráči zo súčasnej juniorky, no očakáva sa i príchod niekoľkých hráčov z terajšieho extraligistu zo Svidníka, na čele s reprezentantom a výborným strelcom Branislavo Štefanom. Mužstvo bude trénovať, nám dobre známy, tréner Maroš Hric, ktorý trénoval pred pár rokmi i kežmarský klub. Na východnom Slovensku to bude štvrtý extraligový klub, čo je určite zaujímavé, pretože to bude prvýkrát čo z východného Slovenska bude v najvyššej hokejbalovej súťaži až tretina mužstiev.

 

Zdroj: hokejbal.sk