Vstup do súťažného ročníka 2021/2022 majú za sebou aj florbaloví prvoligisti.

V druhej najvyššej florbalovej súťaži na Slovensku, v prvej florbalovej lige, hrá i mužstvo Falcons Stará Ľubovňa. Málokto to vie, ale vedenie tohto klubu je zložené z celého podtatranského regiónu. Nechýba v ňom zástupca Kežmarku, Veľkej Lomnice, Podolínca, Nižných Ružbách, Mníška nad Popradom a samozrejme i Starej Ľubovne.

Aj na súčasnej súpiske, v ktorej sú predovšetkým hráči zo Starej Ľubovne, nechýbajú hráči mimo metropoly mesta spod hradu Ľubovňa. Florbal totiž v podtatranskom regióne sa hrá súťažne iba v Starej Ľubovni a aj preto vedenie klubu postupne sťahuje pod svoje krídla tých najlepších florbalistov z celého regiónu, no pritom nezabúda na svojich odchovancov, ktorí do A mužstva prichádzajú z domácej juniorky. Môžeme tak očakávať, že klub sa bude každým rokom nielen rozrastať, ale postupne aj skvalitňovať.

Je to druhá prvoligová sezóna klubu Falcons, no v tej predchádzajúcej odohrali iba štyri zápasy a potom sa súťaž zrušila. Veríme, že sezóna 2021/2022 sa odohrá celá a florbalisti spod Tatier si budú môcť zmerať sily so všetkými svojimi súpermi. Súťaž má 13 účastníkov, z toho iba dva z východného Slovenska (Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa).

Prvý zápas v súťaži odohrali hráči Falcons na pôde tradičného účastníka prvej ligy, v Detve. Na duel nastúpili bez viacerých zranených hráčov základnej zostavy, s dvomi päťkami. Aj tak odohrali u súpera dobrý zápas. Ešte v 48. minúte bol stav 5:4, ale potom sa hosťom zranil jeden z kľúčových hráčov, čo skúsení Detvanci dokonale využili a oslabenému súperovi strelili ďalších päť gólov. Aj taký je florbal.

 

DTF Team Detva – Falcons Stará Ľubovňa 10:4 (2:1, 2:2, 6:1)

Góly Falcons: Babjarčík, Frivaldský, Šatala, Roman