Kežmarská športová hala FOCUS+ sa opäť stala centrom jednej zo slovenských športových reprezentácií. Na štvordňový reprezentačný zraz (7. – 10. november 2019) prišli do Kežmarku slovenské juniorské reprezentantky vo florbale.

Tie čaká najskôr medzinárodný turnaj Polish cup, ale všetko smeruje k účasti našej juniorskej reprezentácie na májové majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia vo Švédsku. Hlavný prípravný stan mali doteraz juniorky v Trenčíne, no keďže tamojšia hala je obsadená, hľadalo vedenie reprezentácie novú lokalitu a našlo ju práve v Kežmarku.

Ako pre Kežmarský šport potvrdilo vedenie reprezentácie, našlo v Kežmarku optimálne podmienky na prípravu. Spokojnosť je ako so športovou stránkou v hale, tak aj s ubytovaním či ústretovosťou ľudí, s ktorými prišli do styku pri vybavovaní novej lokality na prípravu. I preto potvrdilo, že v Kežmarku nie je slovenská florbalová reprezentácia poslednýkrát!

Do Kežmarku prišlo celkovo až 24 hráčok z celého Slovenska, od Michaloviec po Bratislavu. Hlavným cieľom je preto pre reprezentačných trénerov zohratie sa, aby v tíme fungovala chémia, a aby išli dievčatá za spoločným cieľom, uspieť na majstrovstvách sveta. Do finálnej nominácie sa dostane 18 hráčok a dve brankárky, takže boj o nominačné tričko je stále otvorený, no tréneri už musia pracovať na zložení jednotlivých formácií.

Bonusom reprezentačného zrazu bude modelovaný zápas medzi juniorskými reprezentantkami a hráčmi kežmarského mužstva Focus on sport, ktorý hrá v druhej lige. Zápas sa uskutoční v nedeľu 10. novembra 2019 o 9.30 hod.