Hokejbal a florbal majú veľa spoločného, no niektoré detaily majú predsa len odlišné. Jeden z tých aktuálnych je aj hlasovanie vedenia klubov o reštarte svojich súťaží pre dokončenie sezóny 2020/2021.

Pandemická situácia sa na Slovensku začína zlepšovať, čo je nespochybniteľný fakt. Preto vedenia hokejbalovej extraligy i florbalovej prvej ligy ponúkli klubom, ktorí hrajú v daných súťažiach, aby sa vyjadrili k tomu či sezóna 2020/2021 sa má zrušiť alebo dohrať aspoň v skrátenej verzii. Výsledok stanovísk klubov je pre nestranného športového pozorovateľa a fanúšika trochu prekvapujúci. Rozhodnutia vedenia klubov sú totiž úplne odlišné! V hokejbale odhlasovali zrušenie sezóny, vo florbale by najradšej všetci hrali.

V Slovenskej hokejbalovej extralige sa vyjadrilo 7 klubov za zrušenie sezóny, 2 za jej skrátenú verziu a 2 sa k danej otázke dokonca nevyjadrili vôbec.V prvej florbalovej lige, ktorá sa taktiež hrá na celom území republiky, je 13 klubov za reštart súťaže v skrátenej podobe, teda hrať jednokolovo a iba jeden klub je za zrušenie sezóny. Je to istým spôsobom zaujímavý fakt, že dva blízke kolektívne športy majú na rovnakú otázku rozdielny názor.

U hokejbalistov, ktorí si odhlasovali ukončenie sezóny počuť najviac argumentov – obava zo zranení, pretože sa netrénovalo a vysoké teploty počas letných mesiacov, keďže sa prevažne hrá vonku. Hokejbal, ako asi jediný amatérsky šport predchádzajúcu sezónu dokončil, na rozdiel od ostatných športov, ktorí príchodom pandémie svoje súťažné sezóny v apríli 2020 predčasne ukončili. Paradoxom je situácia v najvyššej juniorskej hokejbalovej súťaži, kde sú takmer všetci za dohratie súťažnej sezóny 2020/2021. Pozoruhodné!

U florbalistov sa argumentuje pre skrátený reštart sezóny predovšetkým faktom, že hráči sú nabudení hrať, pretože boli okrem dvoch súťažných víkendov počas jesene, celý rok bez svojho športu. Florbalisti prakticky nevidia problém zahrať si aj v skrátenej sezóne a ukončenie sezóny mať tak v júli 2021. Ide pritom o druhú najvyššiu florbalovú súťaž na Slovensku.

Dnes ešte nie je isté či sa vôbec bude môcť odštartovať nejaká amatérska športová súťaž, pretože to závisí od celkovej pandemickej situácie v krajine a na rozhodnutiach vedenia štátu. Zaujímavosťou ale je táto sonda do dvoch síce blízkych športov, no zároveň aj veľmi rozdielnych.