Partnerské poľské mesto Nowy Targ organizuje XI. ročník pretekov v behu na lyžiach „Podhaliansky beh Jána Pavla II.“, ktorý sa uskutoční dňa 1. 2. 2020 (sobota). 

Klub slovenských turistov „Zlatná“ Kežmarok v spolupráci s mestom Kežmarok pripravujú zájazd na tieto preteky aj s kežmarskou účasťou.
Touto cestou oznamujeme záujemcom možnosť účasti na tomto krásnom športovom podujatí. Vyskúšať si svoju zdatnosť bude možné na tratiach 6, 15 alebo 30 km.
V prípade záujmu je možné prihlásiť sa v termíne do 24. 1. 2020 na adresu:
skara.stano@gmail.com alebo telefonicky na č. 0905 283170.
Štartovné a prípadné poistenie si uhradí účastník.
Podrobnosti o týchto pretekoch je možné nájsť na stránke www.bieg.nowytarg.pl
Plánovaný odchod autobusu z parkoviska pri novom futbalovom štadióne v Kežmarku bude v uvedený deň o 7.00 hod. Predpokladaný návrat do Kežmarku bude do 17.00 hod. Náklady na dopravu uhradí mesto Kežmarok.   

 

Zdroj: Stanislav Škára

Foto: www.bieg.nowytarg.pl

 

UPOZORNENIE!

XI. Podhaliansky beh bude preložený na iný termín
 

S ľútosťou oznamujeme, že XI. Podhaliansky beh naplánovaný na 1. februára 2020, bude preložený na iný termín. Dôvodom je nedostatočná výška snehovej pokrývky potrebnej na prípravu bežeckej trate. Keďže meteorológovia nepredpovedajú na najbližšie obdobie na Podhalí žiadne sneženie, náhradný termín pretekov zatiaľ nebol stanovený. Akonáhle poveternostné podmienky umožnia pripraviť bežeckú trať bude nový termín pretekov vyhlásený na internetovej stránke www.bieg.nowytarg.pl . Z tohto dôvodu odporúčame túto internetovú stránku priebežne sledovať.

Športu zdar!

Jadwiga Guzik - riaditeľka XI. Podhalianskeho behu