V dňoch 25. - 26. mája 2019 sa v Trnave uskutočnili Majstrovstvá Slovenska vo viacboji mužov, žien, juniorov, junioriek, dorastencov, dorasteniek, starších žiakov a starších žiačok.

Aj keď na podujatí nemal priame zastúpenie žiadny kežmarský atletický klub, mala kežmarská atletika na podujatí svoje želiezko. V drese Atletického oddielu Svit štartoval v deväťboji starších žiakov 15-ročný Kežmarčan Marek Šoltés.

Celkovo v tejto súťaži štartovalo 13 atlétov a náš atlét kráľovskú atletickú súťaž - atletický deväťboj vyhral!

Deväťboj u starších žiakov pozostával z disciplín: oštep, žrď, disk, 100 m prek., 1000 m, výška, guľa, diaľka a 60 m. V troch z nich Marek Šoltés zvíťazil (100 m prek., výška, diaľka) a v ďalších troch skončil na druhom mieste (oštep, guľa, 60 m), čo bol hlavný základ víťazstvá v tejto kráľovskej atletickej súťaži. Celkovo získal Marek Šoltés, ktorého trénuje Ladislav Potočný, v deväťboji 4568 bodov.

Čerešničkou na úspešnom vystúpení nášho atléta na domácom šampionáte bol fakt, že súčtom 4568 bodov náš reprezentant vytvoril nový rekord v tejto disciplíne v kategórii starších žiakov, a to o 4 body!

Za úspešnú reprezentáciu nášmu reprezentantovi gratulujeme!