Druhá florbalová liga, v ktorom premiérovo hrá i Kežmarský florbalový klub Focus Kežmarok, je už vo svojom finiši. Do úplného skončenia súťaže ostáva odohrať ešte dva zápasy, každý klub po jednom a základná časť súťaže naplní svoj program. Čo potom?

Vedenie kežmarského florbalového klubu nezaháľalo, myslelo dopredu, pretože mu ide o všeobecný rozvoj tohto športu v našom meste. Čo má teda klub pripravené pre florbalových fanúšikov? Slovenský zväz florbalu vyhlásil výberové konanie na organizáciu kvalifikačného turnaja (baráže) o postup do 1. florbalovej ligy a vedenie florbalového klubu v Kežmarku sa doň prihlásilo. Prihlášku muselo poslať do konca februára. A výsledok? V piatok 1. marca 2019 prišlo z vedenia zväzu rozhodnutie, že organizáciou tohto turnaja poveruje práve kežmarský klub Focus Kežmarok!

V Kežmarku sa tak na konci apríla 2019 bude hrať o dve florbalové miesta v prvej lige! Je to významný športový úspech kežmarského klubu, keďže nemá za sebou ani rok svojej existencie a už dostal dôveru usporiadať významný florbalový súťažný turnaj.

Ten sa bude hrať v dňoch 26. – 28. apríla 2019 (piatok – nedeľa). Budú v ňom hrať víťazi štyroch druhých líg (Východ, Stred, Západ, Bratislava) systémom každý s každým. Prvé dve mužstvá postúpia do prvej ligy. Bonusom by bola účasť kežmarského klubu v tejto kvalifikácii, práve preto bude posledný zápas v druhej lige, ktorý odohrá kežmarské mužstvo v Prešove 17. 3. 2019 maximálne dôležitý. Optimálne by bolo v centre Šariša neprehrať, aby vstúpilo do kvalifikácie sebavedomé.

Či už však kežmarské mužstvo postúpi na tento turnaj alebo nie, kežmarský športový fanúšik bude môcť vidieť kvalitné športové zápasy. S účasťou mužstiev mimo Kežmarku bude mať prospech aj samotné mesto, pretože v Kežmarku budú mužstvá ubytované a budú sa tu aj stravovať. Aj florbal, už v prvom roku svojej súťažnej existencie, tak prispieva k pozitívnemu zviditeľneniu nášho mesta a k jeho rozvoju.

Priebežná tabuľka 2. florbalovej ligy:

  1. KEŽMAROK             5          46:17   13
  2. Prešov                      5          43:25   10
  3. Stará Ľubovňa          5          38:34     5
  4. Sabinov B                 5          20:71     0

Zostávajúce zápasy: 17. 3., 9.00 Sabinov B – Stará Ľubovňa, 11.00 Prešov – KEŽMAROK.