V nedeľu 6. januára 2019 sa v kežmarskej športovej hale FOCUS+ o 18.00 odohrá šláger dvoch neporazených mužstiev druhej florbalovej ligy medzi domácim Focus Kežmarok a hosťujúcim klubom z Prešova.

Duel sľubuje, že diváci uvidia v hale FOCUS+ nielen kvalitný šport, ale aj niečo naviac. Tým je to, čo v sebe skrýva samotný florbalový šport - dynamiku, rýchlosť, pestré kombinácie, no najmä kreativitu a šikovnosť jednotlivých hráčov. Prvýkrát bude mať možnosť kežmarský fanúšik vidieť kvalitný florbalový zápas svojich kežmarských hráčov. Bezpochyby to bude zápas kvalitný, pretože obidve mužstvá majú ambíciu postúpiť a hrať celoštátnu prvú ligu a práve tento zápas ukáže kto má bližšie k tomuto cieľu.

Po jasnom víťazstve v prvom domácom zápase s rezervou Sabinova (18:5), tu máme nesporne kvalitnejší zápas dvoch vyrovnaných súperov. Kežmarský fanúšik tak môže nahliadnuť do úplne nového športu, ktorý ešte detailne nepozná, no ten rozhodne má ambície sa stať športovou stálicou v našom meste.

Dnes kežmarský florbal začína iba kráčať vo veľkom florbalovom svete, no bez fanúšikovského zázemia to vpred nepôjde. Kto má teda záujem vidieť kvalitné športové výkony mal by prísť sa na ne v nedeľu do haly FOCUS+ pozrieť. Určite uvidí nielen kvalitné športové výkony, ale aj rýchly a zaujímavý zápas plný dynamiky.

Zápas tretieho kola druhej florbalovej ligy Focus Kežmarok - Športový klub floorball ACADEMY Prešov začína 6. januára 2019 (nedeľa) o 18.00 v kežmarskej športovej hale FOCUS+ na ulici Trhovište