Florbalisti Falcons Stará Ľubovňa majú za sebou v prvej florbalovej lige svoj prvý dvojkolový výjazd za svojimi súpermi. Absolvovali ho k tradičným účastníkom prvej ligy, do Partizánskeho a Topoľčian.

Po dvoch domácich prehrách (Detva 4:6, Dubnica 7:9) v prvom súťažnom dvojkole vycestovali hráči Falcons (Sokoly) s cieľom pokúsiť sa doviezť si domov nejaký ten bodík, aj keď ich čakali veľmi skúsení súperi.

Hráči spod Ľubovnianskeho hradu boli ale pozitívne naladení a veľmi dobre koncentrovaní na prvý zápas, čo v prvom zápase dokázali pretaviť vo výborný výkon. Po ňom priam deklasovali domáceho favorita. Ten pri nepriaznivom skóre otvoril v záverečnej tretine svoju obranu, čo bola voda na mlyn pre hráčov Falcons, ktorí strieľali deravej obrane domácich jeden gól za druhým. Skóre sa zastavilo až nečakane vysoko a hosťujúci florbalisti si z Partizánskeho odviezli nečakane hladké víťazstvo 11:2!

V druhom zápase si domáci Žochári z Topoľčian dali už na hráčov Falcons väčší pozor a aj preto bol zápas vyrovnaný, v ktorom prevládali obrany a rozhodovali detaily. Skúsenejší domáci išli do záverečnej tretiny s jednogólovým náskokom, ktorý si aj udržali aj keď hostia mali niekoľko dobrých príležitostí, aby skóre vyrovnali. To sa im ale nepodarilo a tak z prvého prvoligového výjazdu si domov odviezli tri body.

FBK Harvard Partizánske – Falcons Stará Ľubovňa 2:11

Góly Falcons: Roman 5, Šatala 2, Vasiľ 2, Rusnáček, Ševc

FbO Žochár Topoľčany – Falcons Stará Ľubovňa 3:2

Góly Falcons: Rusnáček 2