MANDĽOVÉ MASLO

Nie je maslo ako maslo. To dnes už vie asi každý. Vyrastali sme na tradičnom masle, ktoré sa dlhé stáročia vyrábalo v domácich podmienkach, oboznámili sme sa aj s novodobými „rastlinnými tukmi“, vďaka ktorým sa to naše klasické zaužívané dostáva postupne do pozadia, ale na trhu sa objavujú stále nové a nové podoby tohto pokrmu.

Celkom novým javom na palete „maslových pochúťok“ je mandľové maslo. Predstavujeme ho vám v podaní Spoločnosti Powerlogy, ktorá vyrába svoje produkty v bio kvalite.

Mandľové maslo zo sortimentu Powerlogy bolo vyvinuté tak, aby spĺňal tie najnáročnejšie kritériá kvality. Vďaka tejto snahe vznikol produkt v bio kvalite bez akýchkoľvek prídavkov a cukru. Tento fakt sám osebe svedčí o absencii tých najzákernejších nepriateľov nášho zdravia, t.j. cukru a chemických látok zodpovedných za vznik voľných radikálov. Jedinou ingredienciou, ktorá pozdvihuje výraznosť chute mandlí (98%) je štipka morskej soli (0,2 %).

Maslo je chuťou neutrálne a vhodné na využitie do „sladkej“ ale aj „slanej“ kuchyne. POWER ALMOND BUTTER je vyrobené zo 100% bio mandle najvyššej kvality zo Sicílie, ktoré sú čerstvo a len jemne pražené na nízkej teplote. Ďalším prínosom „power masla“ je, že sa vyrába čerstvo na Slovensku. Čerstvé mandle sa najprv namočia (aktivujú), potom vysušia a upražia. Následne sa pomaly rozsekajú a melú do hustej pasty. Postupne sa pridáva morská soľ a ďalšie sekané mandle pre zabezpečenie chrumkavej konzistencie.

Použitie Power mandľového masla je rôznorodá: môže poslúžiť ako chutná nátierka na pečivo alebo chlieb, môžeme ho použiť ako surovinový základ pre raw stravu (dezerty j smoothies), efektívnym je aj na cesty ako kvázi nutella, keďže nepodlieha teplotnej skaze.

Kým u nás sú zatiaľ celkom neznáme a neskúšané, v USA, Austrálii alebo v západnej Európe sú mandľové maslá bežnou súčasťou zdravej životosprávy. Mandle nie len že obsahujú skvelý profil mononasýtených mastných kyselín, ktoré sú pre telo ideálnym zdrojom energie, ale aj celkom dobrý obsah proteínov a najmä množstvo vitamínu E a vlákniny.

Power maslo je dobrou voľbou predovšetkým pre ľudí, ktorí sa snažia dobré tuky zakomponovať do svojho jedálnička, športovcom a celkovo aktívnym ľuďom, keďže sú spoľahlivou zásobárňou energie a všetkým, ktorí majú radi netradičné chute.

 

Mandľové maslo zakúpite:

Web: www.superstrava.sk

Prevádzka: Gen. Štefánika 27, Kežmarok