V dnešnej uponáhľanej dobe chceme všetko rýchlo a hlavne pohodlne, to isté sa týka aj nášho zdravia. Častokrát sa stravujeme celkom dobre, avšak chýba nám dlhodobo jeden, či viacero vitamínov. Niekedy sú to zase bielkoviny, inokedy máme zase nedostatok sacharidov, čo sa prejaví nielen na postave, ale aj na našej nálade.

Aj napriek rozmanitej strave sa u nás môže objaviť deficit niektorých zložiek, ktoré naše telo potrebuje. Ideálnym doplnkom, ktorý zaplní túto dieru sú práve zelené superpotraviny, do tejto skupiny zaraďujeme viacero potravín, ktoré sú doslovne superhrdinami medzi potravinami. Obsahujú všetko čo potrebujeme od vitamínov, cez minerály, až po bielkoviny. Čo sú teda superpotraviny? Do tejto skupiny zaraďujeme výhradne potraviny, ktoré 100% pochádzajú z prírodných zdrojov, nie sú teda rafinovane pripravované. Prinášajú reálne zlepšenie stavu celého tela a sú mimoriadne ,,nabité“ živinami, antioxidantmi, vlákninou a minerálnymi látkami. Okrem fyzického zlepšenia stavu prinášajú so sebou aj duševnú sviežosť.

   Využívanie zelených superpotravín siaha do hlbokej minulosti. Prvé zmienky o využívaní rias nájdeme už v 16. storočí počas príchodu Španielov na Americký kontinent, presnejšie do Mexika, kde sa zoznámili s konzumáciou riasi spirulina od Aztékov. Aztékovia si uvedomovali liečivú silu tejto malej riasy. V niektorých prameňoch sa uvádza, že ju Aztékovia používali aj ako platidlo, čo potvrdzuje jej vysokú hodnotu pre danú kultúru.

 Medzi najviac využívané riasy patrí už spomínaná Spirulina a potom Chlorella. Aký je medzi nimi rozdiel? Aké sú ich pôsobenia na náš organizmus?

 

Chlorella – pochádza hlavne z Ázie, nakoľko jej toto podnebie najviac vyhovuje. Je pestovaná v jazerách so sladkou vodou. Následne je spracovávaná šetrne, bez tepelnej úpravy, aby nestratila živiny. Jej sila pochádza hlavne z vysokého obsahu chlorofylu, ktorý má pozitívne účinky na naše telo. Okrem toho obsahuje unikátnu látku CGF – Chlorella growth factor, jedná sa o vzácny rastový faktor, ktorý napomáha naším bunkám počas regenerácie, rastu a reprodukcie. Naše telesné bunky sú po prijatí CGF následne aj lepšie zásobované živinami, rýchlejšie sa zbavujú toxínov a je preukázané, že znižuje aj vznik nádorov. Chlorella má aj iné úžasné schopnosti, medzi ktoré patrí aj vyplavovanie ťažkých kovov z nášho tela. Do nášho tela sa denne dostávajú ťažké kovy, aj keď si to neuvedomujeme. Ich nahromadenie v nás neprináša nič iné iba ochorenia, malátnosť a zlú náladu. Chlorella nám pomôže sa ich zbaviť. Vyplavuje aj dlhšie usadené kovy a to – olovo, ortuť, kadmium a urán. Bráni aj ďalšiemu ukladaniu ťažkých kokov v telesných tkanivách. Obsahuje vysoké hodnoty vitamínu C, tým napomáha nášmu imunitnému systému efektívne bojovať proti vírusom a baktériám. Pomáha aj pri chudnutí, nakoľko ma silné detoxikačné vlastnosti zbavuje telo odpadu (nielen ťažkých kovov, ale aj iných nánosov) čím prispieva ku správnej funkcii nášho tela, ktoré postupne začne prirodzene chudnúť. Dokáže naviazať toxíny na seba a tak ich dostane z organizmu von. Okrem toho vám pomôže aj pri zistenej vysokej hladiny cukru v krvi aj vysokej hladiny cholesterolu. Bolo zistené, že denne stačí iba 8000 mg na to, aby naše telo fungovalo lepšie a bojovalo proti cholesterolu a cukrovke. Ako dobre vieme, bez kvalitného spánku máme zlú náladu, nič sa nám nedarí a cítime sa akosi pochmúrne. Aj proti tomu bojuje táto malá riasa, obsahuje látku zvanú tryptofán, ktorá skvalitňuje spánok.

 

Zelené potraviny zakúpite:

Web: www.superstrava.sk

Prevádzka: Gen. Štefánika 27, Kežmarok

Kontakt: info@superstrava.sk