Ako sme už spomínali, užívanie riasy spirulina má dlhoročnú tradíciu. Spirulina je riasa nachádzajúca sa v slanej vode, na rozdiel od chlorelly je viacej vhodná pre športovcov, kvôli jej vysokému obsahu bielkovín. Aby sme boli presný obsah bielkovín je až 70% jej celkovej váhy, obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny, ktoré sú pre naše telo nesmierne potrebné.

Podľa niektorých zahraničných zdrojov dokáže pokryť v dvoch kávových lyžičkách celkovú dávku bielkovín, ktorú by sme prijali v jednom kvalitnom na bielkoviny bohatom pokrme. Často sa stáva hlavne u mladých žien a vegetariánov, že nemajú dostatok železa, čo sa prejavuje stavom/ochorením zvaným anémia.

 

Spirulina pomôže aj s týmto problémom, nakoľko obsahuje až neuveriteľných 28 gramov železa na 100 gramov prášku. Príjem 5 kávových lyžičiek celkovo pokryje dennú potrebu železa. Po užívaní tohto prášku po dobu 12 týždňov sa zvýši hladila hemoglobínu a počet červených krviniek. Zvýšenie počtu červených krviniek a hemoglobínu prináša aj ďalšie pozitívne zlepšenie – zvýšenie výkonnosti počas tréningu a minimalizovanie únavy po tréningu. Okrem toho pomáha telu bojovať proti svalovej únave. Spirulina pomôže aj ľudom s naštrbeným zdravím, ktorých každú chvíľku chytí nádcha, či iné ochorenie. Podporuje imunitný systém vďaka obsahu polysacharidov, ktoré spolu s látkou fytocyanín podporujú tvorbu bielych krviniek, ktoré tvoria ochranný mechanizmus nášho tela pred agresívnymi vírusmi a baktériami. Pomáha aj pri chudnutí vďaka vysokému obsahu bielkovín, ktoré zasýtia a vysokému obsahu vlákniny, ktorá pomáha s trávením a zbavuje nás nánosov, ktoré máme v črevách.

 

Nežnejšie pohlavie určite ocení jej pôsobenie na nepríjemný syndróm PMS, ktorý potrápi každú dámu. Bolo zistené, že pravidelným užívaním boli zmiernené nežiaduce príznaky PMS ako zmena nálady, únava a kŕče. Ďalším plusom pre ženy je vysoký obsah esenciálnych aminokyselín, ktoré pôsobia zvnútra a rozžiaria pleť, zlepšia kvalitu vlasov aj nechtov.

 

Zelené potraviny zakúpite:

Web: www.superstrava.sk

Prevádzka: Gen. Štefánika 27, Kežmarok

Kontakt: info@superstrava.sk