Už je tomu rok, čo sa Izba remeselných tradícií presťahovala z predných priestorov budovy na Hlavnom námestí 64 do jej zadného traktu. Svoj názov si expozícia tradičných remesiel zmenila a už ju môžeme nájsť pod názvom Babičkina chyža.

Športová komisia pri Mestskom zastupiteľstve rozhodla, že opäť dá šancu pre športové kluby dostať sa k určitým finančným prostriedkom, ktoré by mohli použiť či už na svoju činnosť alebo na športové podujatie v roku 2020.

Zmena na poste prednostu Okresného úradu v Kežmarku sa uskutočnila v štandardnom režime a v pokojnej atmosfére. Pri samotnom akte odovzdávania funkcie nechýbalo ani podanie si rúk bývalej prednostky úradu Veroniky Havírovej s novým prednostom Vladimírom Škárom, čo iba symbolizovalo nekonfliktný priebeh slávnostného aktu.

Po Nitrianskom kraji vzrástla miera evidovanej nezamestnanosti v júni najvýraznejšie práve v Prešovskom kraji a to na úroveň 11,18 % (+ 0,25 perc.bodu), vyplýva to zo štatistík nezamestnanosti Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR (ÚPSVaR). Naopak, len minimálny rast (+ 0,04 perc.bodu) bol zaznamenaný v Banskobystrickom kraji.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Hranovnica vedie trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže, ku ktorej došlo v dobe od 14. 7. 2020 do 17. 7. 2020, v obci Hranovnica.

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove vedie trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného formou spolupáchateľstva. K tomuto závažnému zločinu došlo v utorok (14. 7. 2020) vo večerných hodinách v Poprade na Ul. Dostojevského.

Stránky