Vo štvrtok 28. septembra 2017 o 19.00 hod. do kežmarského kina Iskra príde Marek Slobodník, ktorý priblíži dobrodružnú cestu, ktorú absolvoval so svojimi kamarátmi naprieč Afrikou.

Banskobystričana Mareka Slobodníka poznáme ako člena česko-poľsko-slovenských dobrodružných výprav „žltého cirkusu“ pod vedením Dana Přibáňa, z ktorých bol u nás dvakrát v rámci Letného kina na hradnom nádvorí uviesť celovečerné dokumenty Trabantom až na koniec sveta a Trabantom do posledného dychu.

 

Tentoraz k nám do kina Iskra vo štvrtok 28. septembra 2017 o 19.00 h zavíta s video, slide show a rozprávaním z cesty naprieč Afrikou, ktorú spolu s partiou kamarátov absolvoval na legendárnych a dnes už historických „pionieroch“, teda motocykloch Jawa 20 a 21.


„Začalo sa to nevinným výletom, keď sme po strednej škole vyrazili prvýkrát na pionieroch okolo Slovenska. Každým rokom sme chceli vidieť toho viac, no a po deviatich rokoch sa nám podarilo prejsť naprieč celým kontinentom,“ vysvetľuje Marek Slobodník. Piati cestovatelia tak strávili päť mesiacov na cestách a prešli 15-tisíc kilometrov na jedných z najhorších jednostopových motorových dopravných prostriedkoch.

 

„Príďte si vypočuť rozprávanie o tom, ako sme sa predierali zamrznutou Európou do Afriky, kde nás čakalo 45-stupňové peklo v Sudáne a nekonečné prejazdy púšťami, tlačenie do obrovských hôr v Etiópii, nekonečné pláže Mozambiku, ale aj mnoho ďalšieho,“ pozýva sympatický cestovateľ a dobrodruh Marek.

 

Vstupné na cestovateľské kino je 5 eur, lístky si už teraz môžete kúpiť v predpredaji online na www.kinoiskra.sk alebo priamo v pokladni kina.