Po troch týždňoch, počas ktorých si kežmarský fanúšik filmového umenia mohol vychutnať  rôzne filmové zážitky, je tu opäť pokračovanie filmovej série tretieho ročníka letného filmového projektu €urópske filmy za €uro.

Ten pre kiná na celom Slovensku pripravila Asociácia slovenských filmových klubov a filmy tohto letného filmového projektu sa premietajú aj v kežmarskom filmovom klube Iskra.

V pondelok 14. augusta 2017 o 19.00 hod. sa bude v kežmarskom kine sa bude premietať film TRABANTOM DO POSLEDNÉHO DYCHU.

Česko-slovenský dokument Dana Přibáňa Trabantom do posledného dychu. Posádky dvoch žltých trabantov, poľského fiatu alebo malucha, čezety, jawy a dokonca aj dvoch invalidných vozíkov vyrazili z austrálskeho mesta Perth a v priebehu polročnej dobrodružnej výpravy prešli Východný Timor, Indonéziu, Malajziu a Thajsko. Tento film sa pred rokom premiet v kežmarskom Letnom kine na hradnom nádvorí a osobne ho uviedli traja členovia expedície – Kristína Madajová, Marek Slobodník a Marek Duranský.