Večer, v utorok (2. 4. 2024) 41 ročný muž z obce v okrese Kežmarok viedol osobné vozidlo v smere od obce Krížová Ves do mesta Spišská Belá. Na tomto úseku cesty, na moste vedúcom ponad rieku Poprad narazil do zábradlia, auto sa stalo nepojazdným a tak vodič z miesta odišiel. Neskôr sa na miesto nehody vrátil, policajnou hliadkou bol podrobený kontrole.

Lustráciou bolo zistené, že vodič viedol vozidlo aj napriek tomu, že má uložený zákaz činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel s platnosťou až do januára 2025.

Nakoľko vodič javil známky požitia alkoholických nápojov bol podrobený dychovej skúške, výsledok presiahol 1,9 promile. Či vodič požil alkoholické nápoje pred jazdou alebo až neskôr bude skúmať znalec z odboru zdravotníctva a farmácie, odvetvie súdne lekárstvo.

Tento 41 ročný muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol muž povereným príslušníkom Okresného dopravného inšpektorátu v Kežmarku obvinený z trestného činu marenie výkonu úradného rozhodnutia.

Ak sa skúmaním preukáže, že vodič požil alkoholické nápoje ešte pred jazdou, bude mu vznesené obvinenie aj z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

Účastník dopravnej nehody je zo zákona povinný zotrvať na mieste!

 

Zdroj: krpz