Popradčan vo veku 71 rokov pri sebe bez povolenia držal strelnú zbraň, ktorá je podľa zákona o strelných zbraniach a strelive, zakázaná.

Išlo o nedovolene upravenú krátku opakovaciu, pôvodne expanznú zbraň, revolver, ktorý bol nedovolene upravený na strelnú palnú zbraň ako aj strelivo do tejto zbrane. Muž si tieto veci zadovážil pre seba bez povolenia nakoľko tieto môže nadobudnúť do vlastníctva len držiteľ zbrojného preukazu, držiteľ zbrojnej licencie alebo držiteľ zbrojného sprievodného listu na trvalý vývoz. Zbraň i strelivo podliehajú povoľovaciemu konaniu a evidenčnej povinnosti, pričom tento Popradčan nie je držiteľom zbrojného preukazu.

V stredu (7. 9. 2022) dopoludnia ako vodič viedol osobné motorové vozidlo pod vplyvom alkoholu, čo bolo preukázané vykonanou dychovou skúškou, jej hodnota presiahla 2 promile. Vodič bol políciou zastavený na ceste I. triedy v Poprade. Na základe získanej dôkaznej situácie bol Popradčan okresným vyšetrovateľom obvinený zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami ako aj z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

Vyšetrovateľom bol na obvineného spracovaný podnet na podanie návrh na jeho väzobné stíhanie.

 

Zdroj: krpz