Na základe dôkaznej situácie a získaných podkladov bol 30 ročný muž z Kežmarku obvinený okresným vyšetrovateľom z trestného činu nebezpečné vyhrážanie ako aj zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami.

V utorok (29. 6. 2021) popoludní došlo medzi týmto Kežmarčanom a jeho sestrou k slovnej hádke, pričom sa jej vyhrážal zabitím. Obaja sedeli v osobnom vozidle, keď muž vzal zo zadného sedadla škatuľu, otvoril ju a vybral z nej strelnú zbraň. Naklonil sa k sestre a povedal, že ju ňou zastrelí a potom zastrelí aj seba! Konanie brata vzbudilo u sestry strach, že svoje vyhrážky uskutoční.

Na základe uvedeného, polícia vykonala prehliadku motorového vozidla ako aj priestorov firmy, ktorej je tento muž konateľom. Počas procesných úkonov bola zaistená samo nabíjacia pištoľ so zásobníkom, plynová pištoľ so zásobníkom naplneným strelivom, krátka strelná zbraň s plným zásobníkom, niekoľko zásobníkov i náboje rôzneho druhu.

Kežmarčan tieto zbrane a ich súčastí držal napriek tomu, že nie je držiteľom zbrojného preukazu a ani žiadnej legálne držanej strelnej zbrane.

Muž bol zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Ak sa mu vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody až na osem rokov.

 

Zdroj a foto: krpz