Z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky bola obvinená 34 ročná Poľka, ktorého sa dopustila v nedeľu (19. 2. 2023) krátko pred polnocou.

Viedla osobné vozidlo po Ul. Generála Štefánika, v Kežmarku, kde s vozidlom vyšla na stredový ostrovček a poškodila dve zvislé dopravné značky. V jazde pokračovala ďalej, pričom na Ul. Južnej s vozidlom prešla do protismeru a došlo k zrážke s oproti idúcim osobným vozidlom. Jazda pokračovala a na Ul. Obrancov mieru opäť prešla do protismeru a postupne narazila do dvoch zaparkovaných osobných vozidiel. Jedno z vozidiel po náraze odhodilo do tretieho vozidla. Smelá vodička stále pokračovala v jazde ďalej! Na Ul. Karola Kuzmányho bola policajnou hliadkou zablokovaná.

Poľka odmietla predložiť doklady potrebné k vedeniu a prevádzke motorového vozidla a taktiež sa odmietla podrobiť dychovej skúške.

Na vozidle, ktoré viedla 34 ročná žena vznikla škoda vo výške 5000 Eur, na vozidlách, ktoré svojou jazdou poškodila vznikla škoda vo výške minimálne 10 000 Eur. Škoda na poškodenom dopravnom značení bola predbežne vyčíslená na cca 200 Eur. K zraneniam osôb našťastie nedošlo. Vodičke bola ďalšia jazda zakázaná, bola obmedzená na osobnej slobode a následne bola umiestnená do cely policajného zaistenia.

 

Zdroj: krpz