V nedeľu 5. mája 2024 sa vo Veľkej Lomnici (okres Kežmarok) udiali dve nepríjemné udalosti.

Napadnutý svorkou psov

Najskôr ráno na linku 158 bol nahlásený útok psov na muža. Na prístupovej ceste pred jedným z rodinných domov svorka troch psov vybehla z pozemku a napadla okoloidúceho muža. Zranenia muža si vyžiadali ošetrenie, bol prevezený do popradskej nemocnice. Majiteľ psov konal v rozpore s ustanovením zákona, ktorým sa upravujú podmienky držania psov. Prípadom sa zaoberá poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Kežmarku, vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu ublíženie na zdraví.

Chovanie zvierat prináša mnoho radostí ale prináša so sebou aj mnoho povinností pre nás ako pre ich majiteľov.

Nezvládol riadenie vozidla

Popoludní bol 32 ročný muž z Veľkej Lomnice obvinený z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky, ktorého sa dopustil na Ul. Jilemnického, v uvedenej obci.

Viedol osobné vozidlo pričom pri prejazde zákrutou nezvládol riadenie a narazil do brehu potôčika. K zraneniu vodiča ako aj spolujazdca našťastie nedošlo. Tento 32 ročný vodič bol políciou podrobený dychovej skúške, výsledok dosiahol takmer 2,8 promile.

Vodič nemal pri sebe doklady potrebné k vedeniu vozidla. Muž bol obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

 

Zdroj: krpz