Kežmarský okresný vyšetrovateľ rieši prípad zločinu podvodu, kde poškodenou je staršia pani z obce Ľubica (okres Kežmarok).

V pondelok (22. 1. 2024) predpoludním, ju neznámy muž oslovil pred jej rodinným domom. Po prvotnej komunikácii ho pani pozvala dnu. Žiadal od nej telefóne číslo na jej vnučku a to z dôvodu, že údajne má dlh v sociálnej alebo zdravotnej poisťovni.

Uviedol dlžnú sumu 460 Eur, ktoré mu pani odovzdala s tým, že muž hneď pôjde na poštu a dlžnú čiastku vyplatí. Keď neznámy muž odišiel, pani zistila, že jej v peňaženke, ktorú mala na stole v kuchyni, kde spolu komunikovali, chýba 120 Eur. Pani sa situácia nepozdávala a zavolala vnučke, ktorá ju ubezpečila, že nemá žiadne dlžoby. Dôverčivej staršej dáme tak vznikla celková škoda vo výške 620 Eur.

Aj tento prípad je poučením pre nás ostatných, že vynaliezavosť podvodníkov nemá hraníc a naša opatrnosť je vždy na mieste! Škoda, že pani nekontaktovala vnučku skôr ako odovzdala cudziemu mužovi peniaze. Zavolať najbližším je predsa to prvé čo by sme mali urobiť, ide stále len o niekoľkých minút, ktoré ale môžu mať v konečnom dôsledku veľký význam.

 

Zdroj: krpz