Len 16 a 17 roční chlapci z obce Ľubica boli okresným vyšetrovateľom v Kežmarku obvinení zo zločinu lúpeže, ktorého sa dopustili koncom júla tohto roku vo večerných hodinách pred jedným z kežmarských obchodných domov.

Zbadali muža, ktorý dával balíček cigariet žene a tá si ich uložila do vrecka. Mladíci sa rozhodli, že ich ukradnú. Sledovali muža i ženu,  vo vhodnej chvíľke sa za nimi rozbehli a žene z vrecka vzali cigarety. Ušli preč, no v sledovaní dvojice pokračovali ďalej, rozhodli sa zmocniť aj vaku, ktorý muž mal. Opäť vystihli vhodný moment, pribehli k mužovi a zhodili ho na zem. Snažili sa mu ruksak vziať, no muž ho pevne držal a žena začala kričať i volať políciu! Mladíkov odvaha opustila a utiekli preč. Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody na tri až osem rokov. Obvineným vzhľadom na ich vek, hrozí polovičná trestná sadzba.

Či mládenci tak konali z nudy, či mali len náhly deficit nikotínu, zatiaľ nevieme, ale vzhľadom na trestnú sadzbu, ktorá im za to hrozí, veríme, že si takéto konanie v budúcnosti odpustia!

 

Zdroj: krpz