Okresný vyšetrovateľ v Kežmarku vzniesol obvinenie 39 ročnému mužovi z obce Veľká Lomnica za zločin týrania blízkej osoby a zverenej osoby a za zločin vydierania.

V období od februára tohto roku spôsoboval 25 ročnej priateľke fyzické a psychické utrpenie. Zväčša pod vplyvom alkoholu sa jej muž opakovane vyhrážal zabitím, bil ju, udieral a kopal po celom tele, nožom ju porezal a sekerou udieral. Týraná žena so strachu z vyhrážok nevyhľadávala lekárske ošetrenie a taktiež sa obávala oznámiť to na polícií. Muž ju nútil aby chodila žobrať.

Agresor bol v utorok (22. 11. 2022) v skorých ranných hodinách políciou zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Po vykonaní ďalších procesných úkonov bude spravovaný podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného muža do väzby.

Nech sú dôvody partnerských sporov akékoľvek, takéto správanie je neprípustné a nič sa ním vo vzťahu nevyrieši. Násilie nepatrí do civilizovanej spoločnosti a malo by byť neakceptovateľné u každého! Napriek tomu, že polícia tieto prípady intenzívne rieši a venuje im mimoriadnu pozornosť aj vzhľadom na poškodené osoby, stále sa stretávame so situáciou, kedy sa mnohým nešťastiam či utrpeniam dalo predísť a zabrániť, ak by poškodené osoby privolali pomoc skôr, alebo sa so svojím utrpením niekomu zdôverili. Buďme pozorní voči svojmu okoliu, voči svojim blízkym a ľuďom okolo nás. Možno svojou pozornosťou si všimneme  takéto neprípustné konanie aj v našom okolí a môžeme byť tými, čo privolajú pomoc skôr ako bude neskoro. K násiliu treba vyjadriť jednoznačný negatívny postoj!

 

Zdroj: krpz