Kežmarský vyšetrovateľ vzniesol 19. 6. 2018 obvinenie dvom mužom (17r. a 20r.) z Huncoviec, okres Kežmarok za prečiny porušovania domovej slobody a výtržníctva a staršiemu aj za prečin ublíženia na zdraví.

V pondelok 18. 6. 2018 v čase okolo 18:30 h sa obaja obvinení snažili nasilu vstúpiť do rodinného domu 22 ročného suseda. Rodinní príslušníci sa im v tom snažili zabrániť a držali dvere. Starší z obvinených lopatou rozbil sklo na plastových vchodových dverách, načo sa oni zľakli a ustúpili od dverí nabok, pričom lopatou zasiahol 40 ročného muža do hlavy. Následne sa im podarilo lopatami otvoriť dvere a vošli do domu aj napriek tomu, že ich vyzývali, aby odišli. Oni však lopatami začali udierať po kuchynskej linke, starší obvinený vytrhol zásuvku a vytrhol dvierka na kuchynskej linke a zaútočili na 22 ročného muža, ktorému spôsobili škrabance na rukách. Obaja odišli až potom, ako prišiel tu tiež bývajúci 42 ročný muž a povedal im, aby prestali, nech idú preč.

Do domu sa ešte vrátili a začali hádzať kamene a tehly, ktorými zasiahli 39 ročnú ženu a jej dcéru, ktorým spôsobili podliatiny. V útoku pokračovali pred rodinným domom, lopatami začali biť 42 ročného muža. Tomu sa podarilo mladšiemu útočníkovi vziať z ruky lopatu a preto si on vzal do ruky palicu a udieral ho ďalej. Muža bránila 38 ročná žena, ktorú niektorí z nich udrel do pravej nohy, na ošetrení nebola. 42 ročnú muž utrpel povrchovú tržnú ranu na ľavej ruke, poranenie predlaktia pravej ruky, zlomeninu 10. rebra vpravo s neurčitou dobou liečenia a druhý napadnutý muž utrpel zranenia s predpokladanou dobou liečenia 10 - 12 dní.

Majiteľovi domu vznikla škoda 220 €. Policajti obidvoch útočníkov zadržali ešte v ten večer a umiestnili ich do cely policajného zaistenia. Obaja obvinení boli pod vplyvom alkoholu. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol mladší z obvinených prepustený na slobodu a na staršieho spracoval vyšetrovateľ podnet na vzatie do väzby.

 

Zdroj: krpz