Taška ponechaná na zadnom sedadle auta zaparkovaného v obci Vrbov, okres Kežmarok, zlákala doposiaľ neznámeho zlodeja.

Ku krádeži došlo počas štvrtkového popoludnia (5. 7. 2018) na parkovisku pri jednom z hotelov vo Vrbove. Turisti z Čiech tu zaparkovali svoje osobné auto Ford Mondeo. Vozidlo riadne uzamkli, avšak na zadnom sedadle nechali tašku, v ktorej sa nachádzal fotoaparát a mobilný telefón. To využil doposiaľ neznámy páchateľ, rozbil ľavé zadné okno a tašku aj s vecami ukradol.

Celková škoda bola vyčíslená na 1 630 €. Kežmarský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin krádeže.

 

Vo svojich autách si nenechávajte žiadne cennosti a hodnotné veci. Na túto zásadnú vec nezabúdajte ani teraz v lete. Opäť sa totiž stretávame s prípadmi, kedy ostanú v aute na sedadle položené rôzne cenné veci. Vtedy stačí pár sekúnd a veci sú preč. Zlodej totiž veľmi rýchlo rozbije napríklad kameňom pri aute sklo, nahne sa do vnútra, vezme svoj lup a uteká preč. Na aute síce hučí a bliká alarm, to však nezabránilo odcudzeniu Vašich vecí z auta. Takéto prípady sa pravidelne opakujú.

Preto aj keď opúšťate vozidlo len na malú chvíľu, vezmite si svoje cennosti so sebou a presvedčte sa či ste riadne zamkli auto. Ak si ich so sebou neberiete, uložte ich aspoň do batožinového priestoru, nech zbytočne nepriťahujú zvedavé oči ľudí.

Ak parkujete mimo domu, nikdy neparkujte auto na opustenom mieste. Využite platené a strážené parkoviská. I keď po opustení vozidla v ňom nenecháte žiadne cennosti, nemali by ste zabudnúť uzamknúť všetky dvere. Okná by mali byť vytiahnuté smerom hore a uzatvorené strešné okno.

 

Ak predsa len nájdete svoje auto násilne otvorené, ihneď kontaktujte políciu na bezplatnom čísle 158.

 

Zdroj: krpz