Len chvíľu nechal návštevník jedného z pohostinstva vo Svite bez dozoru svoju vetrovku a prišiel o peniaze, ktoré mal v jej vrecku.

Dôchodca (66r.) zo Švajčiarska navštívil v stredu (13. 6. 2018) dopoludnia pohostinstvo na Staničnej ulici vo Svite. Na stole nechal voľne položenú vetrovku, v ktorej mal aj peniaze. Využil to zatiaľ neznámy zlodej a z jej vnútorného vrecka ukradol plastové puzdro, v ktorom bola uložená finančná hotovosť 470 eur a 1800 Kč.

Polícia v danej veci vedie trestné stíhanie pre prečin krádeže.

 

K mnohým menším či vreckovým krádežiam dochádza predovšetkým v dôsledku nepozornosti a nevšímavosti. Či už našej alebo okolia. Ku krádežiam peňaženiek ale aj mobilov často krát dochádza v baroch, diskotékach, kde ich najčastejšie necháme bez dozoru, či už na stole alebo v taškách a bundách, ktoré nemáme na očiach.

Taktiež k takýmto krádežiam dochádza pri cestovaní hromadnými dopravnými prostriedkami, či v obchodoch, kde je viac ľudí a tlačenica, čo zlodeji ľahko využijú.

Samozrejme môže to byť aj za iných okolnosti a na iných miestach, pretože vždy platí, že príležitosť robí zlodeja. Nie vždy sa preto oplatí na verejnosti ukazovať, koľko peňazí máte pri sebe alebo že ste majiteľom drahého mobilného telefónu.

 

V reštaurácii nikdy nenechávajte svoje veci bez dozoru odložené na stole, stoličke, či parapetnej doske alebo vešiaku!

Majte ich stále pri sebe alebo pod dohľadom.

Noste ich vo vnútorných náprsných vreckách saka, bundy, kabáta alebo v puzdre na opasku nohavíc. Ak si bundu alebo sako zložíte nespúšťajte ich z očí a pravidelne skontrolujte.

Mobilný telefón, peňaženku, tašku, notebook zbytočne nikde neodkladajte a nenechávajte ho ani voľne položený vo svojom motorovom vozidle. Pre zlodeja nie je nič jednoduchšie ako za pár sekúnd rozbiť kameňom okno na aute, zobrať telefón a odísť.

 

Zdroj: krpz