Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Poprade vzniesol obvinenie pre prečin ohrozenie pod vplyvom návykovej látky 28 ročnému Rumunovi.

Ten mal 1. novembra 2019 po 22-hej hodine večer ako vodič viesť motorové vozidlo zn. VW Caddy, po ceste III. triedy (v smere od kruhového objazdu na obec Nová Lesná). Jazdil ale v protismernej časti vozovky a preto bol policajnou hliadkou zastavovaný. Vodič nerešpektoval pokyn policajta na zastavenie a s vozidlom pokračoval ďalej, neskôr prudko odbočil na odstavnú plochu pri cintoríne, vypol motor a z auta utekal preč. Napriek opakovaným výzvam policajtov nezastavil, bol ale zadržaný.

Rumun bol vyzvaný aby sa podrobiť dychovej skúške na prítomnosť alkoholu v krvi, ktorú odmietol! Odmietol aj lekárske vyšetrenie spočívajúce v odbere krvi, či iného biologického materiálu, ktorým sa tiež dá zistiť prítomnosť alkoholu u vodiča.

Bol obmedzený na osobnej slobode a bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Rumun si nežiadal, aby o jeho zadržaní bol informovaný zastupiteľský úrad jeho domovského štátu v Slovenskej republike.

Vskutku neobvyklý spôsob ako si uctiť pamiatku zosnulých. Nezabudnime, že alkohol za volantom sa netoleruje ani v Rumunsku.

 

Zdroj: krpz