Okresný popradský vyšetrovateľ vedie trestné stíhanie vo veci zločinu útoku na verejného činiteľa, ku ktorému došlo v piatok (30. 4. 2021) popoludní v obci Vikartovce (okres Poprad), na Ul. Lesnej v blízkosti jedného z rodinných domov.

54 ročný miestny muž fyzicky napadol člena lesnej stráže, ktorý chcel v zmysle oprávnenia skontrolovať pôvod dreva uloženého na prívese traktora. Napriek tomu, že člen lesnej stráže preukázal svoju príslušnosť a oprávnenie ku kontrole, Vikartovčan, na neho zaútočil. Nástrojom slúžiacim na priťahovanie dreva tzv. „cepiníkom“ s drevenou rukoväťou a kovovým ostrým hrotom mu zaťal do pravého členka.

Napadnutý muž utrpel otvorenú zlomeninu členka, ide o ťažký úraz s predpokladanou dobou liečenia viac ako 6 týždňov. Polícia útočníka obmedzila na osobnej slobode, neskôr bol muž umiestnený do cely policajného zaistenia.

Na základe získanej dôkaznej situácie vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 54 ročnému mužovi zo zločinu útoku na verejného činiteľa, kde mu podľa zákona hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na väzobné stíhanie obvineného.

 

Zdroj a foto: krpz