V jednej z obcí v okrese Poprad 54 ročný muž slovne ako aj fyzicky útočil na svoju manželku. Stalo sa tak v utorok (16. 1. 2024) podvečer, v rodinnom dome.

Najskôr došlo medzi manželmi k slovnej hádke, po ktorej muž hodil topánku do ženy a potom sa snažil ženu udrieť. Napadnutá žena žiadala muža aby prestal, lebo zavolá políciu. Muža to ale ešte viac rozhnevalo a začal sa jej vyhrážať, že nedožije rána, lebo ju zabije!

Agresívne správanie muža vyvolávalo u ženy strach, bála sa, že jej muž ublíži. Správal sa tak opakovane a jeho agresivita sa stále stupňovala.

Polícia sa v krátkom čase po tomto ataku dostavila na miesto a muža obmedzila na osobnej slobode. 54 ročný muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia kde s ním boli vykonané procesné úkony, po ktorých mu bolo vznesené obvinenie z trestného činu nebezpečné vyhrážanie. Ak sa obvinenému vina pred súdom preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody až na tri roky.

 

Domáce násilie v akejkoľvek podobe je neakceptovateľné. Nebuďme ľahostajní k svojmu okoliu, nebuďme ľahostajní k jeho obetiam. To najmenej čo môžeme urobiť je, privolať políciu a zastaviť agresora v jeho vyčíňaní !

 

Zdroj: krpz