Vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade bolo uznesením vznesené obvinenie 25 ročnému Kežmarčanovi a to pre zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Bolo preukázané, že tento muž si bez oprávnenia zadovážil a prechovával v osobnom motorovom vozidle bielu kryštalickú látku v mikroténovom vrecúšku a v plastovom obale, bielu kryštalickú látku v papierovej skladačke a bielu kryštalickú látku v plastovom vrecku s tlakovým uzáverom.

Vozidlo mal zaparkované na odstavnej ploche na ceste II. triedy medzi Vyšnými Hágmi a Novou Poliankou. Podľa predbežného vyjadrenia kriminalistického a expertízneho skúmania išlo o kokaín, pričom len zo vzorky  predloženého množstva potrebného na skúmanie by bolo možné pripraviť minimálne 86 bežných jednotlivých dávok tejto drogy!

Konečný počet dávok, ktoré by bolo možné získať zo zaistenej zakázanej látky bude známy po skončení skúmania. Popradský vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného Kežmarčana do väzby.

 

Zdroj: krpz