Na cestách bol opäť alkohol.

41 ročný vodič z obce Údol (okres Stará Ľubovňa) je obvinený z trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. V piatok (26. 6. 2020) popoludní ako vodič viedol motorové vozidlo zn. Kia, v meste Stará Ľubovňa po Ul. Popradskej. Policajnou hliadkou bol riadne zastavený a podrobený kontrole, dychová skúška dosiahla prekvapivú hodnotu a to 1,95 mg/l.

Vodič bol na mieste obmedzený na osobnej slobode, bol zadržaný a následne umiestnený do cely policajného zaistenia. Prípadom sa zaoberá Okresný dopravný inšpektorát v Starej Ľubovni.

 

Poliak, vodič nákladného vozidla nafúkal viac ako 2,7 promile Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade obmedzil na osobnej slobode 46 ročného Poliaka, vodiča nákladného motorového vozidla (ťahač s návesom), ktorý prepravoval náklad o hmotnosti 18 000 kg.

Stalo sa tak 29. 6. 2020 dopoludnia na odpočívadle Bôrik smer Liptovský Mikuláš Poprad. Tento vodič bol policajnou hliadkou diaľničného oddelenia zastavený na odpočívadle, nakoľko bolo podozrenie, že jazdí pod vplyvom alkoholu. Vykonaná dychová skúška u vodiča preukázala, že podozrenie bolo správne, výsledok skúšky dosiahol hodnotu 1,34 mg/l alkoholu v dychu. Poliakovi bol zadržaný vodičský preukaz a ďalšia jazda mu bola zakázaná.

Vodič bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ v prípade vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.

 

Je neuveriteľné koľko takýchto prípadov nezodpovedných vodičov denne zaznamenávame. Na zamyslenie je aj fakt, koľko vodičov pod vplyvom alkoholu v skutočnosti jazdí na našich cestách denne. Tento Poliak pravdepodobne ani len nepomyslel na fatálne dôsledky, ktoré mohla jeho jazda mať !

 

Zdroj: krpz