Okradli spiacu ženu

Vyšetrovateľ zo Starej Ľubovne vzniesol včera obvinenie pre prečin krádeže a prečin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty dvom dievčatám (16 r. a 17 r.) a jednému chlapcovi (17 r.) všetci zo Starej Ľubovne.

Trojica mladistvých mala ešte v auguste minulého roku okradnúť 22 ročnú ženu zo Starej Ľubovne a taktiež použiť jej kreditnú kartu na platby v obchode. V jedno skoré augustové ráno spozorovali ako mladá žena sedí a spí na zemi na parkovisku pred jednou z pizzerií v Starej Ľubovni. Na zemi pri sebe mala voľne položený mobilný telefón a peniaze, ktoré jej zobrali a odišli. Následne sa k žene vrátili opäť a ponúkli jej pomoc a to tak, že jej pomáhali zdvíhať zo zeme jej osobné veci. Počas toho jej ešte nepozorovane zobrali kreditnú kartu a následne z miesta odišli. S odcudzenou kartou potom niekoľkokrát bezkontaktne zaplatili v obchodoch.

Okradnutej žene vznikla krádežou škoda vo výške 582 eur a vykonaním spolu piatich bezhotovostných, bezkontaktných platieb vo výške 49,57 eur, teda spolu celkovú škodu vo výške 631,57 eur. Obvinení sú stíhaní na slobode.

 

Zdroj: krpz