Vo veci prečinu podvodu vedie trestné stíhanie poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Ľubotín (okres Stará Ľubovňa), pri tomto trestnom čine zákon pre páchateľa  stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na dva roky.

Doposiaľ nestotožnená osoba vystupujúca pod menom Peter na jednej z facebookových internetových stránok zverejnila ponuku ako rýchlo získať peniaze. Na túto lákavú ponuku zareagovala 22 ročná mladá žena z okres Stará Ľubovňa.

Išlo o investovanie do športových udalostí, kde si každý klient môže zarobiť 3000 až 5000 Eur. Peter v ponuke uisťoval, že žiadne poplatky vopred platiť nie je potrebné platiť, okrem jednorazového vkladu 500 Eur. Uisťoval, že vklad do 48 hodín bude zúročený s províziou 50 %. Mladá žena Petrovi poskytla požadované osobné údaje a zrealizovala platbu vo výške 500 Eur na určené číslo v banke. Neskôr zrealizovala ďalší vklad na tento účet a to vo výške 400 Eur. Čakala na zúročenie. Po uplynutí 48 hodín jej nebol vklad ani výnosné úroky vyplatené. Peter to ospravedlňoval rôznymi možnými zámienkami. Mladá žena pochopila, že toto konanie nie je v poriadku a vec oznámila na políciu.

Polícia opakovanie upozorňuje občanov aby pri investíciách boli mimoriadne opatrní a zvlášť v prípadoch, kedy ide o osobu, ktorú nepoznajú alebo keď ide o takéto formy rýchleho zbohatnutia.

 

Zdroj: krpz