Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade vedie trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže spáchaného v súbehu s trestným činom porušovania domovej slobody.

Páchateľ v stredu (22. 5. 2024) dopoludnia vošiel do bytového domu na Ul. Moyzesovej, v Poprade a zaklopal na dvere jedného z bytov. Po tom, čo mu muž otvoril dvere, mu páchateľ nastriekal do tváre slzný plyn, vošiel dnu a nožom muža bodol.

Žiadal od napadnutého peniaze. Ten mu dal 20 Eur, páchateľ si ale všimol aj 35 Eur položených pri dverách, ktoré taktiež vzal a odišiel preč.

Napadnutý muž utrpel ťažký úraz, ktorý si vyžiada niekoľkotýždňové liečenie.

Polícia už dve hodiny po skutku stotožnila a vypátrala osobu podozrivú zo spáchania týchto činov. Išlo o 41 ročného Popradčana, ktorý bol obmedzený na osobnej slobode,  bol zadržaný a bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

Okresný vyšetrovateľ s ním vykonal potrebné procesné úkony a na základe dostatočnej dôkaznej situácie bolo 41 ročnému mužovi vznesené obvinenie z uvedených skutkov. Vzhľadom na závažnosť skutku ako aj na  skutočnosti, že obvinený tieto skutky spáchal v podmienečnom odsúdení za iný trestný čin, okresný vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby.

 

Zdroj: krpz