Všetko sa začalo nevinne, ako cesta za lepšou budúcnosťou. Mladá žena sa spoznala s mužom, časom sa dohodli, že si nájdu prácu v Českej republike. Až potiaľ to bolo všetko v poriadku.

Pred cestou za novým životom muž presvedčil mladú ženu, aby prespala v rodinnom dome v Poprade, kde sa zdržiavajú jeho rodičia, s čím súhlasila no netušila, že to bude začiatok nočnej mory. Potom, čo dorazili na miesto, kde mali prespať, muž spolu s jeho rodičmi jej už neumožnili opustiť dom, resp. jej pohyb mimo domu kontrolovali tak, aby nemohla slobodne odísť. Muž sa jej vyhrážal, že keď od neho odíde, ublíži jej a jej deťom, pričom mal mať pri sebe aj strelnú zbraň. Taktiež sa voči poškodenej mal niekoľko krát dopustiť aj mravnostnej trestnej činnosti.

Po čase sa poškodenej so šťastím podarilo z mobilného telefónu poslať správu známemu do Českej republiky, ktorý zalarmoval políciu. Okamžite sme konali. Na miesto bola vyslaná hliadka Obvodného oddelenia PZ Poprad na preverenie situácie. Rodičia muža policajtom uviedli, že poškodená sa v dome nenachádza. Policajti však z okna domu spozorovali svetelný signál S.O.S. a na ich naliehanie poškodená vyšla z domu, kde policajtom uviedla, že je v poriadku, avšak rukou im ukázala signál týranej ženy. Policajti signál spoznali, okamžite zareagovali a pod zámienkou, že poškodenú je potrebné vypočuť v inej trestnej veci dosiahli,  že poškodená žena v sprievode hliadky PZ dom opustila.

Nasledovala domová prehliadka. Pri zásahu boli zadržané tri podozrivé osoby a to 48 ročný muž a jeho rodičia - otec vo veku 74 rokov a matka vo veku 71 rokov.

Popradský vyšetrovateľ obvinil 48 ročného muža zo zločinu pozbavenia osobnej slobody v súbehu so zločinom znásilnenia a zo zločinu vydierania. Jeho rodičia boli obvinení zo zločinu pozbavenia osobnej slobody formou spolupáchateľstva.

 

Zdroj: krpz