Neznámy muž 16. 8. 2022 v čase obeda telefonicky kontaktoval 82 ročnú pani z Popradu - časť Matejovce a to pod zámienkou, že sa chystá prepad jej rodinného domu.

Volajúci sa predstavil ako policajt a požadoval, aby pani dala všetku svoju finančnú hotovosť ako aj cenné predmety do tašky a tú aby potom vložila do kontajnera pred domom. Upozornil ju, aby sa nezdržiavala pred oknom, lebo môže pri prepade dôjsť aj k streľbe! Ubezpečil ju, že len čo chytia páchateľa, budú jej všetky cennosti i peniaze vrátené. Dôverčivá Popradčanka urobila presne tak ako jej bolo povedané, do igelitového vreca vložila 7400 Eur i cenné predmety, ktoré v doma mala. Vznikla jej celková škoda vo výške viac ako 11 000 Eur.

Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade, vedie trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu. Páchateľovi v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov!

Nezabúdajme, že sofistikovanosť páchateľov nemá hraníc. Konajme s rozvahou a overme si danú situáciu buď u svojich blízkych alebo na polícii. Stačí jeden telefonát na linku 158, kde budete správne usmernení a páchateľ nemá šancu!

 

Zdroj: krpz