V sobotu (27. 1. 2024) popoludní, bol 88 ročný muž z Vysokých Tatier telefonicky kontaktovaný ženou, ktorá sa predstavila ako policajtka.

Uviedla, že dcéra staršieho pána spôsobila dopravnú nehodu, pri ktorej došlo k úmrtiu osoby a preto je vraj dcéra na polícii a aby mohla byť prepustená je potrebné zložiť kauciu 25 000-Eur.

Oslovený muž uviedol, že doma má iba 20 000 Eur, ktoré môže ihneď poskytnúť. Peniaze mal dať do obálky, doniesť na dohodnuté miesto a odovzdať mužovi, ktorý tam bude čakať. Tak sa aj stalo, obálku prevzal neznámy muž a odišiel s ňou preč. Až na druhý deň starší pán kontaktoval svojho vnuka, ktorý spolu so svojou mamou (dcérou poškodeného) celú vec ozrejmili a uviedli na pravú mieru.

Dcéra otcovi povedala, že nemala dopravnú nehodu, nikoho nezrazila a nebola zadržaná políciou.

Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade, vedie trestné stíhanie vo veci zločinu podvodu.

Pri tomto závažnom skutku hrozí páchateľom podľa zákona trest odňatia slobody na tri až desať rokov! Ide o skutok, ktorý bol spáchaný na chránenej osobe.

Polícia neustále apeluje na občanov, aby si takéto podozrivé informácie ohľadom svojich blízkych okamžite overili predovšetkým u nich. Veď zavolať dcére, synovi, či niekomu inému z ľudí, ktorým dôverujeme trvá len pár minút.

 

Zdroj: krpz